banner126

Radyo programcıları için trafik içeriği eğitimi verdi

Yandex.Trafik Bilgi Ajansı, Türkiye ve Rusya’da trafik içeriği sunan radyo programcılarını düzenlediği çalıştayda bir araya getirdi. Çalıştayda radyo programcılarına doğru trafik analizi ve raporlaması üzerine eğitim verilirken, trafik içeriğinin farklılaştırılması ve dinleyici etkileşiminin artırılması konuları da masaya yatırıldı.

banner179
Radyo programcıları için trafik içeriği eğitimi verdi
banner95

Türkiye’de birçok TV ve radyo kanalına güncel trafik durumunu, analizlerini, ilgili hazır haberleri ile detaylı trafik bilgisi hizmeti sunan Yandex.Trafik Bilgi Ajansı, trafik durumu ile ilgili içerik sunan radyo programcılarına yönelik bir çalıştay düzenledi. Yandex.Trafik Bilgi Ajansı’nın faaliyetleri kapsamında 23 Mayıs tarihinde İstanbul’da düzenlenen çalıştayda radyo programcılarına Yandex.Trafik Baş Analisti Leonid Mednikov  tarafından daha doğru trafik analizi ve raporlaması üzerine eğitim verildi.

Ankara ve İstanbul’dan radyo programcılarının yanı sıra Rusya’nın önde gelen radyolarından Europa Plus, Vyberi Radio ve D FM Dance Radio’dan program direktörleri de çalıştayda yer aldı. Trafik içeriğinin nasıl farklılaştırıldığı, dinleyici etkileşiminin nasıl artırıldığı, trafik içeriği kullanarak nasıl projeler geliştirildiği ve yerelleşmenin önemi konularında sunumlar yapan Rus radyo temsilcileri, Avrupa’nın en yoğun trafiğinin yaşandığı İstanbul’da dinleyici kitlesi ve trafik içeriğinin kullanımı hakkında bilgiler aldı.

 

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178