banner126

OKT Trailer çalışanları çevre için gönüllü oldu

OKT Trailer, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacı ile Çevreye Değer isimli sosyal sorumluluk projesini 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlattı.

banner179
OKT Trailer çalışanları çevre için gönüllü oldu
banner95

OKT Trailer, Çevreye Değer isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında 250’ye yakın mavi ve beyaz yaka çalışanına çevre eğitimi verdi. Proje kapsamında öncelikle çalışanlarını çevrenin korunmasına yönelik eğiten OKT Trailer, projenin devamında çevre temizliği, ağaç dikimi ve atık pil toplama gibi çalışan gönüllülüğü faaliyetleri gerçekleştirecek. 

Çevreye Değer isimli eğitimde küresel ısınma ve iklim değişikliğinin nedenleri ve gelecekteki kötü senaryolar çalışanlar ile paylaşıldı. Çevreye Değer eğitimini OKT Trailer çalışanlarını bilinçlendirmek ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için düzenlediklerini ifade eden OKT Trailer Kurumsal İletişim Temsilcisi Göksel Topçu, projenin çalışan gönüllüğü etkinlikleri ile devam edeceğini ve çevresel sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlayacaklarını söyledi.

Mavi Yıldız Danışmanlık Çevre Mühendisi Nurcihan Güngör de bir sunum yaparak dünyadaki çevresel değişimin insan sağlığı üzerindeki etkilerini anlattı. Çalışanların büyük bir ilgi ile takip ettiği eğitim süresince enerji, su ve doğal gaz tasarrufu konusunda ipuçları verildi. Atık yönetiminin ve geri dönüşümünün dünya üzerindeki kaynakların korunmasında büyük önem arz ettiğinden de bahseden Güngör, atıkların kaynağında ayrıştırılmasını ve mümkün olan en kısa sürede geri dönüşüme gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Çevrenin ve doğal hayatın korunması kapsamında verilen eğitimde bir açıklama yapan OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, “Dünyamızın kendine özel bir dengesi vardır. İnsanoğlunun çevresiyle oluşturduğu bu doğal dengeyi bozacak faaliyetler çözümü imkansız sorunlara neden olabilir. Nitekim bugün karşı karşıya kaldığımız küresel ısınma, iklim değişikliği, kirlilik ve türlerin yok olması gibi konular bizler için hayati önem taşımaktadır. OKT Trailer olarak ISO 14001 çevre yönetim sertifikasını almamızın yanı sıra ürettiğimiz ürünlerin tedarikinden müşterilerimize teslimine kadar her süreci kontrol ediyor, çevreye en ufak bir zarar verdiğimizi gördüğümüz an önlemlerimizi alıyoruz. Hatta ürünlerimizin tasarımını da çevreye minimum zarar verebilecek şekilde geliştiriyoruz.  Biz, bu faaliyetlerimize çalışanlarımızı da dahil ederek çevreye daha fazla değer katmak istiyoruz. Bugün, çalışmalarımızı büyük bir istek ve arzu ile başlattık. Gelecek dönemlerde çalışan gönüllülüğü etkinliklerimiz ile personelimizde oluşturduğumuz farkındalığı eyleme dökerek gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakılması yolunda eşsiz bir katkı sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

Gelecek günleri daha sağlam temeller üzerine kurulması için bugünden önlemlerin alınması gerektiğini sözlerine ekleyen Maraş, konuşmasının sonunda çalışanların 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutladı.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178