banner126

Michelin, Fransız devini satın aldı

Michelin, internet üzerinden lastik satışı yapan Fransız şirket Allopneus SAS'ın yüzde 40 hissesini 60 milyon Euro karşılığında satın aldı.

banner179
Michelin, Fransız devini satın aldı
banner95

İnternet üzerinden lastik satışı yapan Fransız Şirket Allopneus SAS, Michelin Grubu’na katılıyor. Michelin, bu hamlesiyle internet üzerinden satışta sunduğu hizmetleri geliştirerek Allopneus SAS’ın uzmanlığından faydalanacak.

2014 yılı sonuçlarına göre Fransız lastik pazarının yüzde 7’sini elinde bulunduran Allopneus, aynı zamanda Fransa’nın e-ticaret sektörü lastik kategorisinde liderliğini de sürdürüyor. Hızla dijitalleşen lastik sektöründe her dört tüketiciden üçünün satın almadan önce internet üzerinden araştırma yaptıklarını belirten Allopneus Grup kurucusu Didier Blaise, “Bu büyük işbirliği sayesinde Michelin’in gücünden faydalanarak hızla büyümeyi sürdüreceğimize inanıyoruz. Michelin’in lastik hizmetleri zinciri Euromaster sayesinde hizmetlerimiz daha geniş tüketici kitlelerine yayılacak.” dedi.

Michelin CEO’su Jean-Dominique Senard, Michelin olarak dijital ortamda sundukları hizmetlere büyük önem verdiklerini belirtti. Senard, “Fransa’nın lastik e-ticaret alanında lider şirketi olan Allopneus ile kurduğumuz bu yeni işbirliği sayesinde müşterilerimize online ortamda çok daha kolay, ulaşılabilir, finansal anlamda avantajlı bir hizmet modeli sunacağız.” dedi.

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178