banner126

Mars, toplumsal cinsiyet eşitliğini savunuyor

Türkiye’nin lider lojistik şirketlerinden Mars Logistics, toplumsal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği projelere bir yenisini ekledi.

banner179
Mars, toplumsal cinsiyet eşitliğini savunuyor
banner95

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women)  tarafından geliştirilen HeForShe kampanyasına tüm çalışanları ile destek veren Mars Logistics; kadınların ve kız çocuklarının yaşadığı her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı olduğunu vurguladı.

Birleşmiş Milletler'in erkeklerin de cinsiyet eşitliği için mücadele etmesini amaçlayan ve tüm dünyada 1 milyar erkeğin desteğini almayı hedefleyen HeForShe kampanyasına tüm dünyada büyük ilgi gördü. Toplumsal sorumluluk çalışmalarına büyük önem veren Mars Logistics, üretken ve sürekli gelişimi hedefleyen bir toplum inşa etmek için ise kadınların varlığının önemi bilinciyle tüm çalışanları ile kampanyaya destek vererek, cinsiyet eşitliğinin, sadece kadınları ilgilendiren bir mesele olmadığını, herkesin katılımını gerektiren bir insan hakları meselesi olduğunu belirten bu dayanışma hareketinin bir parçası oldu. Kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Mars Logistics, genç nesillere eğitim alanında destek oluyor; sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırmak ve üniversiteli gençlere hem sektörü yakından tanıma imkânı sunmak hem de sektör adına bir farkındalık oluşturmak amacıyla 12 yıldır lojistik vaka yarışması düzenliyor. Beykoz Lojistik MYO'nun resmi destekçisi olan Mars Logistics, üniversite öğrencileri ile sık sık bir araya gelerek üniversite etkinliklerine katılıyor; sponsorluk konusunda destekte bulunuyor. Bunların yanında 25. Yılını annesi veya babasını kaybetmiş, maddi olanakları yetersiz ve yetenekli çocuklarımızın yaşamını 151 yıldır eğitimle değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti ile gerçekleştirdiği bir proje ile kutlayan Mars Logistics, çocuklarımızın eğitimlerine katkıda bulundu. Mars Logistics, ayrıca proje kapsamında çocuklarımızın gelişimini destekleyen ve onlara farklı bakış açıları kazanmalarını sağlayan bir dizi etkinliğe de imza attı.

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178