Mars Logistics filosunu büyütmeye devam ediyor

Mars Logistics, artan talepler doğrultusunda geçtiğimiz dönem sipariş ettiği 220 treyler ve 100 çekiciyi teslim alarak filosunu 1720 ünitelik araca çıkarttı. Mars Logistics, treyler satın alımı için Otokar semi-treylerleri tercih ederken, 100 adet çekici için ise uzun süredir işbirliği yaptığı Renault Trucks ile çalıştı.

Mars Logistics filosunu büyütmeye devam ediyor
banner95

Büyüme planları ve araç yenileme kapsamında sektörün önde gelenleri ile çalışmayı tercih eden Mars Logistics; Otokar ve Renault Trucks ile yaptığı anlaşmalar için yaklaşık 14 milyon €’luk yatırım yaptı. Mars Logistics, uluslararası taşımacılık alanında çığır açan “Optimum süre, maksimum çevrecilik” sloganı ile başlattığı ve şu an haftada 4 gün gerçekleşen intermodal hizmetini, bu yeni araç yatırımlarıyla birlikte sefer sayısını her güne çıkarmayı hedefliyor. Mars Logistics, çevreci yaklaşımını Renault Trucks’tan satın aldığı Türkiye’nin ilk Euro 6 motorlu çekicileri ile de destekleyerek bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor.

1500 araçlık filosu bulunan Mars Logistics son yatırımları olan 220 adetlik semi-treyler ve 100 adetlik Renault Trucks çekici ile filosunu 1720 ünitelik araca çıkartıyor. Gerek yarı römork Fruehauf Mega Euroslider Huckepack semi-treylerlerin, gerekse Renault Trucks çekicilerin bu yıl sonuna kadar teslimatlarının bitmesi planlanıyor.

Mars Logistics adına teslimat töreninde konuşan Mars Logistics Filo Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Alper Bilgili: ”Mars Logistics olarak filomuzu büyütürken Otokar ve Renault Trucks gibi sektörün en iyileri ile çalıştık. Özellikle çevreci yaklaşımımızı destekleyecek yatırımlar yapmayı hedefledik. Renault Trucks çekicilerin  bir kısmında ciddi yatırımlar neticesinde geliştirilen Türkiye’nin ilk Euro 6 motorlu Renault Trucks T serisi çekicilerini tercih ettik. Önümüzdeki dönemde de ihtiyaçlarımıza göre filo yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71