Madenciliğe özel ürünler

Madencilik endüstrisinin en önemli gereksinimi olan dayanıklı çelik ve geniş hizmet ağı, özel çelik alanında dünyanın en özel üreticilerinden Ruukki'nin müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan birkaçı... Avustralya ve Şili'den Sibirya, Rusya gibi İskandinav ülkelerine kadar satış ve dağıtım ağına sahip Ruukki, madencilik endüstrisinin zorlu koşullarını karşılamak amacıyla formüle edilen Raex ve Optim ürünlerini kısa sürede sağlayarak teknik servis altyapısı ile de müşterilerine çözüm ortağı oluyor.

Madenciliğe özel ürünler
banner95

Finlandiya merkezli özel çelik üreticisi Ruukki, en zorlu koşullarda bile aşınmaya dayanıklı olan Raex ve madencilik sektöründe kullanılacak şekilde geliştirilen Optim ürün yelpazesi ile madencilik sektöründe de lider firmalar arasında yer alıyor. Geniş ürün yelpazesi ve üretim altyapısı ile tercih edilen Ruukki, aynı zamanda global distribütör hizmet ağı ve ürün tedarik etme hızı ile de müşterisine en kaliteli hizmeti sunuyor.

Madencilik sektörü için özel formüle edilen Ruukki ürünleri...

Bakır, nikel, çinko, alüminyum, altın - dünyadaki madenlerin hepsi, büyük miktarlarda atık kayanın yanı sıra tonlarca maden ve mineralleri de çıkarıyor. Bu madenlerin hepsinin tek bir ortak noktası var; zorlu koşullarda büyük miktarlarda sert malzemeleri işlemesi. Birçok maden, kışın sıcaklıkların eksi 40 santigrat derecelere düştüğü ve yazın da 30 santigrat derecelere yükseldiği zorlu hava koşulları ile erişilmesi kolay olmayan bölgelerde bulunuyor ve üretim çoğu zaman gün boyu sürüyor. Ruukki'nin özel çelik ürünleri, madencilik endüstrisinin zorlu gerekliliklerini karşılamak amacı ile formüle edilerek aksamaların yaşanmasını önlüyor.

Global dağıtım hizmet merkezi ağı ve müşterilerin kısa sürede çelik ve teknik servis tedarik edebilmesi, Ruukki'nin sektörde lider firma olma sebeplerinden birkaçı...

Öngörülebilir ve kullanışlı çelik, aksamaların yaşanmasını önler

Yük boşaltıcılar, çekici traktörler, kayışlı konveyör sistemi, kırıcı, öğütücü ve diğer ekipmanlar aşırı ağır mekanik aşınmalara karşı hassastır, bu nedenle madencilik ekipmanları ve yedek parçaları için doğru olan çelik türünü seçmek oldukça önemlidir.Beklenmeyen bir arıza durumu oldukça maliyetlidir ve bu durum önlenmelidir. Ruukki'nin avantajı ise, bakımın planlanması ve arıza süresinin azaltılmasına olanak sağlamak için çelik bileşenleri ön görülen kullanım ömrü ile kullanmaktır. Aynı zamanda, maden yakınında yedek parça bulundurmak ve servisin kolay bir şekilde sağlanıyor olması önemli faktörlerden biri...

Ruukki’nin üretmekte olduğu Raex, standart çelik ile kıyaslandığında kullanım ömrünü 2-3 kata kadar arttırıyor

Ruukki'nin Raex ve Optim ürün grubu gibi özel çelik ürünleri, madencilik endüstrisinin zorlu gerekliliklerini karşılamak için formüle edildi. Ruukki'nin ürün yelpazesindeki en sert özel çelik olan ve yüksek dayanıklılık için üretilen Raex, madencilik uygulamaları için ideal sertlikte üretiliyor. Aşınmaya dirençli ve yüksek dayanımlı bir çelik olan Raex'in levha kalınlığı 2 mm'den 80 mm'ye kadar değişebiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ruukki Uygulama Müdürü Bogoljub Hrnjez 'Standart çelik ile karşılaştırıldığında kullanım ömrü iki ya da üç kata kadar daha fazla olan Raex, ağır kepçeler, damper gövdeleri, konveyör kayışı, kırıcı ve öğütücülerdeki aşınma parçaları gibi aşınmaya maruz kalan tüm yüzeyler için kullanılabiliyor' şeklinde bilgi verdi.

Ruukki Optim, ağırlığı azaltıp güvenliği arttırır

Ultra ince yüksek dayanımlı Optim ürünlerden yapılan yapılar, hafif olduğu kadar güçlü olmasıyla dikkat çekiyor. Optim ürün yelpazesi, rulodan açma plakalar ve levha ürünleri, çelik borular ve boşluklu çelik profilleri içeriyor. Darbe dayanımını arttıran, taşıma kapasitesini yükselten ve yakıt tüketimini azaltan Optim, taşıt ağırlığını azaltmak için bir bütün halindeki Raex'ler ile kombin edildikleri yerde, örneğin ulaşım taşıtlarındaki yapıları desteklemek için kullanılıyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71