Kordsa Global’den çevreci teknoloji

Kordsa Global’in en son geliştirdiği çevreci ürünler Tire Technology Expo 2014’te büyük ilgi gördü. Kordsa Global, kord bezi üretiminde tüm dünyada 1935 yılından beri kullanılan resorsinol-formaldehit gibi çevreye ve insan sağlığına zararlı kimyasallar içeren formülü değiştiren bir teknoloji ile kord bezi üretmeyi başardı.

Kordsa Global’den çevreci teknoloji
banner95

Kordsa Global, çevreci hassasiyeti ile uygulamaya koyduğu “yeşil ürünler” programı çerçevesinde geliştirdiği ürünlerini Tire Expo 2014’te lastik üretim ve tasarım sektörüne tanıttı. Katılan tedarikçi ve makina üreticisi firmaların çeşitliliği, sunulan bildirilerin ve konuşmacıların üstün kalitesi ile lastik tasarımı ve üretim sektörlerinin dünyada en önde gelen etkinliği olan Tire Expo’ya, Kordsa Global’in yeni ürünü damgasını vurdu. Yeni ürünle ilgili bilgi veren Kordsa Global İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Cenk Alper, “Kordsa Global kord bezi banyosunda 80 yıldır kullanılan formülde değişiklik yapmayı başardı. Geliştirdiğimiz yeni formülde toksik etkili resorsinol ve formaldehit yerine daha çevreci kimyasallar kullanılıyor” dedi.

Ödüle aday oldu

Firmanın yoğun bir araştırma geliştirme döneminin arkasından geliştirdiği teknoloji Resorsinol ve Formaldehit içermeyen kord bezi üretilmesi imkanı sunuyor. Kordsa Global’in reçine ve latex solüsyonlarından hazırladığı bu çok özel terbiye, 1935’den beri değişmeyen lastik kord bezi terbiye yönteminde önemli bir dönüm noktası olarak nitelendi. “Resorsinol-Formaldehit İçermeyen Terbiye Teknolojisi” başlıklı makale sektörün önde gelen yayını European Rubber dergisinde yayınlandı ve bu teknoloji Tire Technology International Awards 2014 “Yılın Çevrecilik Başarısı” ödülüne aday gösterildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71