banner126

Köklü şirketinin üst yönetiminde nöbet değişimi

Çelebi Havacılık Holing’in amiral gemisinde nöbet değişimi oldu. Türkiye’de 31 havalimanında hizmet veren Çelebi Hava Servisi’nin Genel Müdürlüğü’ne Murat Zahal atandı.

Köklü şirketinin üst yönetiminde nöbet değişimi
banner95

Çelebi Havacılık Holding’in küresel pazarda gelişme hedefleri doğrultusunda sürdürdüğü operasyonel yapıdaki geliştirmeler kapsamında önemli bir adım daha atıldı. Çelebi Havacılık Holding bünyesinde Türkiye’deki 31 havalimanında hizmet veren Çelebi Hava Servisi’nin yeni Genel Müdürü, Murat Zahal oldu. Çelebi Havacılık Holding tarafından yapılan atamanın (Kamuyu Aydınlatma Platformu) KAP’ta duyurulmasıyla birlikte Zahal, 8 Eylül 2014 tarihi itibari ile Çelebi Hava Servisi Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Atamaya ilişkin Çelebi Havacılık Holding’den yapılan açıklamada, 2012 yılından bu yana yürüttüğü Çelebi Hava Servisi Genel Müdürlüğü görevini Zahal’a devreden Koray Özbay’a teşekkür edilerek, Çelebi Hava Servisi yeni Genel Müdürü Murat Zahal’a yeni görevinde başarılar dilendi.

Murta Zahal kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1997 yılında mezun olan Zahal, kariyerine başladığı Procter&Gamble Türkiye’de 1996-2003 yılları arasında farklı pozisyonlarda yöneticilik görevleri üstlenmiş ve son olarak Depolar&Lojistik Lideri / Sulfonasyon ve Yardımcı İşletmeler Lideri / Teknik Müdür olarak çalışmıştır.

2004-2008 yılları arasında Pepsi Cola Şişeleme Grubu, Çorlu Fabrika Müdürlüğü’nü üstlenen Zahal, 2008-2010 döneminde Avery Dennison’da Türkiye Operasyon Direktörlüğü ve son olarak da Avrupa & Ortadoğu ve Afrika Operasyon Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir.

2012-2013 yıllarında Compass’ta (Sofra Yemek Üretim ve Hizmetleri A.Ş.) “Chief Operating Officer” pozisyonunda çalışan Zahal, son olarak 2013’te ECOLAB’da Dubai’de, Ortadoğu & Afrika ve Türkiye Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı / Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER