banner201

Karsan “Kadınlar İçin Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisinde ödül aldı

banner250

Türkiye otomotiv sanayinin önde gelen kuruluşlarından Karsan, kadın erkek eşitliğinin çalışma kültürünün bir parçası haline getirilmesi için başlattığı çalışmalarıyla ödüle layık görüldü. Şirket; “Karsan’da Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi dahilinde yürüttüğü çalışmaların ardından dünyanın en prestijli insan kaynakları ödülleri arasında yer alan The Stevie Awards’ta “Kadınlar için Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisinde “2021 Silver Stevie” ödülünün sahibi oldu. Kuruluşunun ardından yarım asrı geride bırakan Türkiye’nin yerli ticari araç üreticisi Karsan, elde ettiği ödüllere bir yenisini daha ekledi. Şirket, “Karsan’da Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi çalışmalarını, dünyanın en prestijli insan kaynakları ödüllerinden The Stevie Awards’ta “Kadınlar için Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisindeki “2021 Silver Stevie” ödülü ile taçlandırdı.

Karsan “Kadınlar İçin Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisinde ödül aldı
banner231

Karsan dünyanın en prestijli insan kaynakları ödülleri arasında yer alan The Stevie Awards’ta “Kadınlar için Liderlik Gelişiminde Başarı” kategorisinde “2021 Silver Stevie” ödülünün sahibi oldu. 

banner95

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Karsan CEO’su Okan Baş ise “Kadına karşı her türlü ayrımcılığa ve şiddete karşı olduğumuzu her ortamda dile getirmeye, bu konuda toplumda farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. İki yıl önce başlattığımız çalışmalar, uzun soluklu bir süreci de beraberinde getiriyor. Kadın çalışanların çaba ve yetenekleriyle şirketimize katabilecekleri değerlerle başarı çıtamızı gün geçtikçe daha da yükseltiyoruz. Bu kapsamda kadın çalışan istihdamımızı artırmaya devam edeceğiz. The Stevie Awards’ta sektörden seçkin jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda layık görüldüğümüz bu ödül; doğru yolda ilerlediğimizi bir kez daha gösterdi. Kadın erkek eşitliğinin çalışma kültürünün bir parçası haline gelmesi amacıyla başlattığımız projemizin yalnızca kendi sektörümüzde değil tüm sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere ilham kaynağı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178