Karayolunun en itibarlı şirketi

“RepMan İtibar Yönetimi Performans Değerlendirmesi Araştırması”nda Kâmil Koç, 2013 yılında da kara ulaşımı sektörünün “itibarı” en yüksek şirketi olarak seçildi.

Karayolunun en itibarlı şirketi
banner95

 Sektörün önde gelen temsilcilerinin tüketiciler tarafından değerlendirildiği araştırmada Kâmil Koç, “Finansal Sağlamlık”, “Yönetim Kalitesi”, “Ürün/ hizmet kalitesi” gibi yedi kriter çerçevesinde, itibar listesinde ilk sırada yer aldı. 

Kâmil Koç, ulaşım sektörünün kara, hava ve deniz olmak üzere üç ana alt sektörde incelendiği, İtibar Yönetimi Performans Değerlendirme Araştırması’nda, kendi sektöründe ilk sırada yer aldı. The Brand Age dergisinde 2012 yılından beri yıllık olarak yayınlanan araştırmada şirketlerin algısı ve itibarı, bu alandaki performansları ortalaması ile sektör itibarı belirlendi.

Türkiye çapında 15 ilde 1.239 kişi ile yapılan yüz yüze görüşmelerle gerçekleştirilen çalışmada, sektörlerin önde gelen şirketleri Yönetim Kalitesi, Ürün/ hizmet kalitesi, Çalışan Markası, Finansal Sağlamlık, Kurumsal Sorumluluk, Duygusal Bağlılık ve Tanınma olmak üzere yedi kritere göre değerlendirildi.

Araştırmada karayolu ulaşımı sektöründe Kâmil Koç ilk sırada yer alırken, havayolu ulaştırma sektöründe ise THY birinci sırada yeraldı.

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan, tüketici gözünde sektörün en itibarlı şirketi unvanını kazanmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:

Kamil Koç 88 yıldır yolcu memnuniyeti odaklı hizmet kalitesi, şeffaflık, hesap verebilirlik ve hukuka uygun çalışmak gibi prensiplerinden hiçbir zaman ödün vermedi. Bu değerlere uygun iş yapmak bizim için olmazsa olmazımız oldu her zaman. Şirketlerin itibarını oluşturan temel nokta; ilke ve değerlerine sahip çıkabilmek ve bu unsurların arkasında kararlılıkla durabilmekten geçmektedir. Kamil Koç’un bu anlamda ciddi bir kararlılık gösterdiği ve son yıllarda yapılan birçok araştırma sonucuyla da tescillenmektedir. The Brand Age dergisinin üç yıldır düzenlediği “İtibar Değerlendirmesi” araştırmasında Kamil Koç her yıl karayolunun en itibarlı şirketi olarak gösterildi. Ayrıca birçok bağımsız araştırmada da  karayolunda Türkiye’nin en çok tercih edilen, en beğenilen şirketi olarak gösterilmedeyiz. Sonuç olarak Türk halkının gözünde bu gün bulunduğumuz noktaya yani “Karayolunu En İtibarı Şirketi” noktasına gelebildiysek bu kurucumuz Kamil Koç’un bize miras bıraktığı değerlere sahip çıkarak mümkün olabildi. Kamil Koç bugün olduğu gibi yarın da bu değerlerden ödün vermeden yolcularına en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edecek.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71