Kahramanmaraş’a hızlı tren

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan; yaptığı açıklamada, hızlı tren hatlarının Türkiye’yi baştanbaşa dolaşması hedefi kapsamında çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Kahramanmaraş’a hızlı tren
banner95

Başlattıkları seferberlikle demiryollarının üzerindeki ölü toprağını kaldırdıklarını vurgulayan Bakan Elvan, “1951-2003 yılları arasındaki 50 yıldan fazla bir sürede 945 kilometre demiryolu yapılmışken, biz 11 yılda bin 724 kilometre demiryolu yaptık. Diğer taraftan, 2 bin 500 kilometrelik demiryolu inşasına ise devam ediyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE DÜNYADA 8’İNCİ

Bakan Elvan, 2009 yılında Ankara-Eskişehir, 2011 yılında Ankara-Konya yüksek zlı tren hatlarını açarak demiryollarında yeni bir dönem başlattıklarını ifade ederek, “Hükümet olarak Türkiye’yi dünyanın 8. yüksek hızlı tren işletmecisi seviyesine yükselttik. Hızlı tren ağına şimdi de Kahramanmaraş’ı ekliyoruz. Böylece, kahramanlar diyarı, yiğitler diyarı, evliyaların, şairlerin diyarı Kahramanmaraş’ı Türkiye’ye daha hızlı bağlıyoruz. K.Maraş, İstanbul’a da hızlı trenle bağlanacak” dedi. Elvan, ulaşım ve iletişim altyapısına yapılan yatırımlarla Kahramanmaraş’ın mevcut etkinliğinin çok daha fazla artacağına inandığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71