Hırsızlar YHT Hattına dadandı

TCDD'nin başta Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı olmak üzere birçok hattında, son 1,5 yılda 86 hırsızlık olayında 100 bin metreye yakın kablo, sinyalizasyon ve elektrifikasyon teli çalındı Hırsızlık olaylarının TCDD'ye maliyeti 6,3 milyon lirayı aştı.

Hırsızlar YHT Hattına dadandı
banner95

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (Tcdd) başta Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı olmak üzere birçok hattında, son 1,5 yılda 86 hırsızlık olayında 100 bin metreye yakın kablo, sinyalizasyon ve elektrifikasyon teli çalındı. Hırsızlık olaylarının Tcdd'ye maliyeti 6,3 milyon lirayı aştı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, TCDD'nin, başta Ankara-İstanbul YHT hattı olmak üzere hatlarına "dadanan" hırsızlar, fiber optik kablolar, sinyalizasyon ve elektrifikasyon telleri ile çeşitli malzemeleri çalıyor.

Son 1,5 yılda özellikle Ankara-İstanbul YHT hattının da yer aldığı Tcdd 1. Bölge'de 21'i elektrifikasyon, 65'i sinyalizasyon tesisine yönelik 86 hırsızlık olayı gerçekleşti.

Bu olaylarda 100 bin metreye yakın kablo ve tel ile sinyalizasyon ve elektrifikasyon için kullanılan malzemeler çalındı. Hırsızlık olaylarının Tcdd'ye maliyeti 6 milyon 320 bin lirayı buldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71