Havada internetin fiyatı belli oldu

Türk Hava Yolları, TTNET ile yaptığı anlaşmayla, nisan ayından itibaren uzun menzil uçaklarında kablosuz internet hizmetini başlatıyor.

Havada internetin fiyatı belli oldu
banner95

Uluslararası yolculuklarda yolcuların havadainternetten faydalanabilmeleri için THY ileTTNET arasında bugün bir anlaşma imzalandı. İlk etapta uluslararası uçuş yapan 12 adet Boeing- 777 uçağında hizmete başlayacak olan Wi-Fi(Kablosuz Ağ) internet hizmetinin ilerleyen süreçte 80 THY uçağında hizmete gireceği açıklandı. İnternet'in, yolcular için paralı olacağı ve bir saatlik kullanımın 9,99 dolar, 24 saatlik kullanımın ise 14,99 dolar olacağı bildirildi. 

THY Genel Müdürlük binasında düzenlenen imza törenine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı (BTK) Tayfun Acarer, THY Genel Müdürü Temel Kotil ile TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya katıldı. İmzalanan anlaşmaile TTNETTHY filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinininternet servis sağlayıcısı ve THY'nin marka ortağı oldu. Yurtdışı uçuşlarda verilecek internet hizmetinde filtre uygulamasına ise uçuşta da devam edilecek. Konuya ilişkin bir soru üzerine BTK Başkanı Acarer, "İki şirketimizde Türk Ticaret Kanununa, siciline bağlı şirketler. Tabi ki Türkiye'de ki kanunları mevzuatı uygulayacaklardır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71