banner126

Hava filtreleri, sağlığı tehdit ediyor

Bahar aylarında, polen ve tozları araç içerisindeki havadan ayrıştıran filtreler mutlaka değiştirilmesi gerektiğini aksi takdirde araç kullanıcılarının sağlığının ve aracın performansını olumsuz yönde etkiliyor.

Hava filtreleri, sağlığı tehdit ediyor
banner95

 Türkiye operasyonel filo kiralama sektörünün öncü markalarından Hedef Filo, bahar aylarının yaklaştığı şu günlerde araç kullanıcılarının dikkatini araçların periyodik bakımları, klima ve polen filtre değişimlerinin önemine çekiyor. Mevsimlerden bağımsız olarak belirli sürelerle değişimi yapılan klima filtreleri aracın verimliliğini ve aynı zamanda sürücünün sağlığını yakından ilgilendiriyor. Kış şartlarında kısa sürede kirlenen filtreleri değiştirilmediği takdirde otomobillerin motor performansı düşürüyor ve yakıt tüketiminde de artışa sebep oluyor.

Araç filtrelerinde belirli periyodlarda değişimler yapılması gerektiğini vurgulayan Hedef Filo Operasyon Direktörü Emre Yılmaz, “Araç filtreleri için belirli sürelerle gerçekleştirilen değişimler otomobillerin verimliliğini artırarak ömrünü uzatıyor. Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte araçlardaki hava ve polen filtrelerinin değişimi de büyük önem kazanmaya başlıyor. İşlevleri özellikle bahar aylarında havadaki polen ve tozu süzerek aracın içerisine aktarmak olan bu filtrelerde; nemli ve soğuk kış günlerinden sonra sistemde çeşitli bakteriler ürüyor. Hava yolu ile insanların hasta olmasına sebep olabilecek bakterilerin bulunduğu filtrelerin bahar ve yaz ayları öncesinde mutlaka değiştirilmesi gerekiyor.” dedi

Hedef Filo olarak her 15 bin km’de hava ve polen filtrelerini değiştiriyoruz

Bütün araçların periyodik bakımlarında gerçekleştirilen filtre değişikliklerinin farklılık gösterdiğine dikkat çeken Yılmaz, “Hedef Filo’nun araç parkında bulunan bir araç üzerinden örnek vermek gerekirse; 15 bin km. ve katları bakım işlemlerinde; motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi yakıt filtresi gibi bölümler değiştiriliyor. Maksimum hizmet kalitesi ve güven prensibiyle hizmet veren bir marka olarak müşterilerimizin ve araç kullanıcılarının sağlığını ve araçların verimliliğini yakından ilgilendiren bu konuya dikkat çekmeyi sorumluluğumuz kabul ediyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140