banner126

Ford Cargo’lar Kent Fuarı’nda

Ford Trucks Yetkili Satıcısı Nadir Avcan, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Konya Kent Fuarı’nda, Ford Cargo’nun belediye ve itfaiye araçlarını sergiledi.

Ford Cargo’lar Kent Fuarı’nda
banner95

Ford Otosan, Türk mühendis ve işçilerinin eseri Ford Cargo kamyon modellerini Konya Kent Fuarı’nda sergiledi. Konya Ford Trucks yetkili satıcısı Nadir Avcan’ın ziyaretçilerle buluşturduğu Ford Cargo 1826 (4x2) yol süpürme kamyonu, 1826 (4x2) hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 1832 (4x2) Çift Kabin araç fuarda ilgiyle incelendi.

Bu yıl 10’uncu kez düzenlenen fuarı; Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ile Konya İtfaiyesi, Karaman Belediyesi ve Sakarya Belediyesi yetkilileri de ziyaret etti.

Önce güvenlik

Ford Cargo 1826 hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonunda kabinden kumandalı NH1C PTO + TSE 1501 yatay egzoz ve ECU (devir kontrol modülü) standart olarak bulunuyor. TSE 1501 özellikli araçlarda ise dikey ve yatay egzoz opsiyonları mevcut. Arka basamakta biri varken 30 km/s hızını aşmayan araç, kullanıcısına geri vitese geçme işlemi yaptırmayarak da güvenliği ikiye katlıyor. 7 m3’lük yol süpürme aracı 1826D ise kısa şasisiyle dar sokaklarda kullanma kolaylığı sunuyor. 

Ağır ticaride yeni bir soluk; Ford Cargo 1832 Çift Kabin

Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen ve İnönü Fabrikası’nda üretilen Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin kamyon modeli; itfaiye aracı, yol ve köprü bakım aracı, elektrik bakım ve platform aracı, kar temizleme aracı ve kurtarma takımı aracı olarak kullanılabiliyor. Üzerine eklenebilen platform, tuz yayıcı aparatı, kar temizleme bıçağı ve vinçli özel çalışma ekipmanlarıyla ticaret hayatına etki eden birçok noktada iş hayatına konfor katıyor. 1+5 kişilik geniş oturma alanı avantajı ile rakiplerinden ayrılarak kullanıcılarına verimlilik noktasında avantajlar sunuyor. Ford Cargo 1832 Çift Kabin’in bir diğer özelliği ise Türkiye’de monoblok ve orijinal fabrikasyon üretimi olan mevcut tek, çift kabin kamyon olması.

Ford Cargo’lar 50 ülkeye ihraç ediliyor

Ford Cargo’lar, 1,1 milyon m2’lik alana sahip olan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Yurtiçinde 30 yetkili satıcı, yurtdışında 20 distribütör ile müşterilere ulaşırken; Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkeye ihraç ediliyor. 1.500 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda aynı zamanda Euro 5 normlarına uygun, çevre dostu Ecotorq motor üretimi yapılıyor. 7,3 lt ve 9 lt silindir hacminde 260PS/320PS/360PS/380PS güce sahip motorlar yüzde yüz Türk işgücüyle, yüzde yüz yerli üretiliyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten tek kamyon markası olan Ford Cargo, yüzde 70 yerlilik oranı ile Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER