banner126

Filo Yöneticisi Ödülleri sahiplerini buldu

LeasePlan ve Ekonomist dergisinin düzenlediği “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri” sahiplerini buldu. LeasePlan - Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Ödülü’nü Keymen İlaç kazandı. Mapfre Genel Sigorta desteğiyle verilen Güvenli Filo Ödülü’nü Vodafone alırken, Michelin Yeşil Filo Ödülü de Siemens’in oldu. LeasePlan KOBİ Filo Yöneticisi Ödülü’nü Eras İnşaat, Shell Jüri Özel Ödülü’nü ise Mustafa Nevzat İlaç kazandı.

Filo Yöneticisi Ödülleri  sahiplerini buldu
banner95

Filo yönetiminin, şirketlerin performansı ve ülke ekonomisine katkısına dikkat çekmek, çevre ve trafik güvenliği bilincinin oluşmasına destek olmak, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek ve ödüllendirmek için düzenlenen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri”, Grand Hyatt Otel’de gerçekleşen tören ile sahiplerini buldu. Dünyanın lider filo kiralama şirketi LeasePlan ve Ekonomist dergisi tarafından verilen ödüllere, birçok değişik sektörden filo yöneticileri ve sektörün değerli isimleri katıldı.

92 şirketin filo yöneticisi başvurdu

LeasePlan KOBİ Filo Yöneticisi, LeasePlan-Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi, Michelin Yeşil Filo ve Mapfre Genel Sigorta Güvenli Filo kategorilerinde başvuruların alındığı yarışmada, ayrıca Shell Jüri Özel Ödülü kategorisinde de değerlendirme yapıldı.

Başvurular, Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu, LeasePlan Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aclan Acar, LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, Mapfre Genel Sigorta Satış ve Pazarlama Servis Yöneticisi Seydi Demir, Shell & Turcas Ticari Filo Türkiye Satış Müdürü Murat Sefer Birgül ve GÜSEM Kurucu Ortağı ve Güvenli Sürüş Uzmanı Yener Gülünay’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Vodafone’a Güvenli Filo Ödülü

Mapfre Genel Sigorta  Güvenli Filo kategorisinde birincilik ödülü BS ISO 39001 Yol Sürüş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasyonuna sahip Türkiye'nin ilk, dünyanın 7’nci şirketi olması ve sivil toplum örgütleriyle yönetilen trafik güvenliği farkındalık programları sebebiyle Vodafone Telekomünikasyon Filo Yöneticisi Nayil Kaymak’ın oldu. İkincilik ödülü ise, 2008-2013 yılları arasında trafik kazalarını yüzde 60 oranında düşüren ve çalışanlarıyla yılda 2 kez “sürüş sohbetleri” düzenleyen Lilly İlaç İnsan Kaynakları Müdürü Işıl Çelik ve ekibinin oldu. Hız aşımı konusuna gösterdikleri kullanıcı bilinçlendirmesiyle trafik cezalarında yüzde 50 oranında iyileşme sağlamış ve faaliyete alacakları şoför eğitim akademisi ile de kullanıcılarının güvenliği konusunda yüksek hedefleri olan Akçansa Çimento Filo Yönetimi Uzmanı Sayın Volkan Uncu da üçüncülük ödülüne layık görüldü. Kazananlar ödüllerini, Mapfre Genel Sigorta  Satış & Pazarlama Servis Yöneticisi Seydi Demir’den aldı.

Michelin Yeşil Filo Ödülü elektrikli araç kullanan Siemens’e

Michelin Yeşil Filo kategorisinde birincilik ödülü filosunun yüzde 96’sı dizel araçlardan oluşan ve araç seçimlerinde CO2 emisyonuna önem veren, şirket havuz aracı olarak elektrikli araç kullanan ve bir de şarj istasyonu edinen Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sayın Sedat Uğurlu’nun oldu. Sektöründe elektrikli panelvan araç kullanan ilk şirket olan ve araç satın alımında modellerin motorlarının Euro 5 normlarına uymasını şart koşan Aras Kargo da ikincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Aras Kargo Filo Yöneticisi Defne Çelik aldı. Michelin Yeşil Filo Ödülü Kategori Üçüncüsü de şirketin rüzgar enerjisi sektöründe bulunması itibariyle filo yönetiminde de çevreyi odak noktası olarak belirlemiş, kullandıkları araçların yakıt tüketimlerinin katalog değerlerinin altına düşmesini hedefleyen Enercon Servis Satınalma ve Filo Yönetimi Sorumlusu Sayın Murat Koshbahtlı’nın oldu. Kazananlar ödüllerini, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani’den aldı.

LeasePlan KOBİ Filo Yöneticisi Ödülü’nü Eras İnşaat kazandı

Türkiye ekonomisinin önemli katma değer kaynaklarından olan KOBİ’lerin değerlendirildiği LeasePlan KOBİ Filo Yöneticisi Ödülü, Eras İnşaat Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Erdoğan Özgün’ün oldu. Özgün, bu ödüle şirketin, 2008 yılından bu yana araç takip sistemi kullanarak kullanıcılarının günlük hareketlerini kayıt altına alması, aylık performans çizelgeleri oluşturulması nedeniyle layık görüldü. Özgün’e, ödülünü LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay verdi.

Shell Jüri Özel Ödülü’nün sahibi Mustafa Nevzat İlaç oldu

Shell Jüri Özel Ödülü de, yönetmekte oldukları büyüklük, iç müşteri memnuniyeti ve güvenliğine gösterdikleri önem ve filo yöneticilerinin 10 yılı aşkın zamandır filo yönetim stratejilerinde gösterdikleri gelişmeler nedeniyle, Mustafa Nevzat İlaç’ın oldu. Ödülü, Mustafa Nevzat İlaç Satınalma ve İdari İşler Müdürü Sayın Levent Karataş, Shell & Turcas Ticari Filo Türkiye Satış Müdürü Murat Sefer Birgül’den aldı.

Yılın Filo Yöneticisi Ödülü Keymen İlaç’a

Ekonomist ve LeasePlan tarafından verilen Yılın Filo Yöneticisi Ödülü’nün kazananı, bir yılda filo yönetim giderlerinde yüzde 30, araç bakım ve onarımlarında yüzde 25, trafik cezalarında yüzde 20 oranında azalma sağlayan Keymen İlaç Filo Yönetimi ve Organizasyonlar Müdür Yardımcısı Alev Topçu oldu.  İkincilik ödülü ise, yılda ikiden fazla kaza yapan çalışanlar sürüş eğitimlerine tabi tutulan, son 3 yıl içinde araç kalitesi ve sayısı artmasına rağmen filo yönetimi maliyetlerini her yıl yüzde 12 oranında düşürmeyi başaran Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sayın Sedat Uğurlu’ya gitti. LeasePlan - Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Kategori Üçüncüsü ise yılda 2 kez güvenli sürüş koçlarının gözetiminde sürücülerin araç kullanım davranışları izleyen ve raporlayan, kullanıcılarının performanslarını puanlama sistemiyle sürekli olarak değerlendiren Abbott Laboratuarları Filo Yöneticisi İlksen Şahinbaş Kalıpçıoğlu oldu. Kazananlar ödüllerini, LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay ve Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’ndan aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140