Dünyanın en sürdürülebilir şirketleri arasında

Scania, “Corporate Knights Global 100” listesine göre, dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketi arasındaki yerini aldı.

Dünyanın en sürdürülebilir şirketleri arasında
banner95

Her yıl Davos Dünya Ekonomik Forumu sırasında açıklanan ve tüm sektörlerin yer aldığı listede, Scania 38’nci sırada yer aldı. Scania bu konumuyla listede en üst sırada bulunan İsveç firması olurken, otomotiv sektöründe en yüksek sırada yer alan ikinci firma olarak büyük bir başarıya da imza attı.

Global 100 endeksi, şirketlerin birim başına enerji tüketimi, işçi maaşının CEO maaşına oranı, yaralanmalarda kayıp zaman, karbon emisyon oranları ve liderlik çeşitliliği gibi verimlilik açısından 12 sürdürülebilir gösterge ele alınarak belirleniyor.

Sürdürülebilirliğe odaklanmayı başarı faktörleri arasında üst sıralara koyan Scania ürünlerinin çevresel etkilerinin %90’ı kullanım sırasında oluşuyor. “Ecolution by Scania” gibi müşterilere sunulan ürünler ile Scania, yol güvenliğini artırırken, maliyetleri ve CO2 salımını önemli ölçüde azaltarak, çevre dostu olduğunu kanıtlıyor. 

Scania ayrıca, güvenli ve sağlıklı işyerleri oluşturmak, şirketlerin kendi operasyonları ve ürünlerini en üst düzeyde yalın ve temiz olmasını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71