banner126

Dünya çevre gününü ağaç dikerek kutladılar

Anadolu Isuzu çalışanları 5 Haziran Dünya Çevre gününü ağaç dikerek kutladı. Etkinliğe katılanlara bir konuşma yapan Anadolu Isuzu Teknik Direktörü Hakan Özenç, insanlığın üzerinde yaşadığı gezegene, kendi hırsları ve açgözlülüğü nedeniyle ödettiği bedelin giderek büyüdüğünü söyledi.

banner179
Dünya çevre gününü ağaç dikerek kutladılar
banner95

Fabrika çevresindeki özel alana 100 kadar çam fidanı dikimi  ile başlatılan ağaçlandırmanın geleneksel hale getirilip her yıl tekrarlanacağı belirtildi.

Konuşmasında dünyanın ilk Birleşmiş Milletler çevre zirvesinin 43. Yıl önce yapıldığını ve dünyanın 43 yıldır çevre gününü kutladığını belirten Hakan Özenç, “Sanayi artıkları, spreyler, yakıtlarla ortaya çıkan gazlar, dumanlar, petrol ve ilaç atıkları, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etmenler. Çevre kirlenmesini, insanın doğaya verdiği zarar olarak da tanımlayabiliriz. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için kirlenmeleri mutlaka önlemek, yeşil alanları ve hayvanları koruyup çoğaltmak gerekir. Bilinçsizce sağa sola attığımız plastik ürünlerin doğada 400 yıl kadar çürümeden kalabildiğini söylersek, karşı karşıya kaldığımız tehlikenin boyutlarını biraz olsun anlayabiliriz. Çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri mutlaka yapmalıyız” dedi.

 

 

 

banner191
YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178