banner126

Doğalgazlı otobüslerin yakıt ikmalini sağlayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda hizmet vermeye başlayan doğalgazlı otobüslerin yakıt ikmalini, kurduğu geçici doğalgaz dolum istasyonunda gerçekleştirdi.

banner179
Doğalgazlı otobüslerin yakıt ikmalini sağlayacak
banner95

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, 48 adet doğalgazla çalışan otobüsün 22'sinin hizmet vermeye başlaması üzerine Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı hizmet binası bahçesinde geçici dolum istasyonu kurdu. Doğalgaz Dolum İstasyonu inşaatının devam etmesi nedeniyle kurulan geçici istasyonda 22 adet otobüsün depoları sorunsuz bir şekilde dolduruldu.

'10 gün içinde saatte bin 500 metreküp dolum yapılabilecek'

Yakıt ikmali sırasında bir açıklama yapan Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, "Büyükşehir Belediyemiz 48 adet doğalgazla çalışan otobüs almıştı. Bunlardan 22 tanesinin geçen çarşamba günü tanıtımı yapıldı. Bu araçlar için doğalgaz dolum tesisimizin inşaatı devam ediyor. Ancak araçlarımızın erken gelmesi nedeniyle 10 gün içinde saatte bin 500 metreküp dolum yapabilecek bir istasyon kurduk. Bugün de 22 adet aracımızın depolarını doldurduk. Herkese hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178