banner201

DKV Box, İtalya'da kullanıma açıldı

banner250

DKV, uluslararası nakliyecilerin Avrupa’yı tek kutu ile hızlı ve kolayca geçmeleri için hizmete sunulan DKV Box Europe kutusunun İtalya’da da aktif hale geldiğini açıkladı.

DKV Box, İtalya'da kullanıma açıldı
banner231

İtalya otobanları da DKV ile kolay geçilecek

Uluslararası nakliyecilerin Avrupa’yı tek kutu ile hızlı ve kolayca geçmeleri için hizmete sunulan DKV Box Europe kutusu artık İtalya’da da aktif!

Uluslararası taşımacılık sektörüne nakitsiz yol yardım hizmetleri sunan ve Avrupa’da pazar lideri olan DKV Euro Service, Avrupa’daki bütün önemli paralı yolların ücretlerinin tek kutu ile kolayca ve hızla ödenebilmesi için tasarlanan DKV Box Europe kutusunun artık İtalya’da da geçerli olduğunu duyurdu.

İtalya’da 6,600 kilometrelik otoyolda geçerli

Böylece DKV, İtalya’da EETS (Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti) sistemine uygun bir otoyol kutusu sunan ülke dışından sertifikalı ilk şirket oldu. Başarılı bir deneme döneminin ardından İtalyan otoyol işletmecileri 3,5 tonun üstündeki kamyon ve otobüsler için DKV BOX EUROPE kullanımını onayladılar. İtalya Ücretli Otoyol Operatörleri Derneği’nin (AISCAT) yol sistemi yaklaşık 6,600 kilometre uzunluğundaki otoyolu kapsıyor.

Tek kutu kolaylığı Avrupa’da 12 geçiş sistemini kapsıyor

DKV BOX EUROPE kutusu İtalya’nın yanı sıra Almanya, Belçika, Bulgaristan, Fransa, Avusturya, İspanya, Portekiz, Macaristan, Warnow Geçişi, Herren Tüneli ve Liefkenshoektunnel’den duraksamadan, nakitsiz geçiş yapmak için yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Böylece DKV’nin tek kutu kolaylığı Avrupa’da on iki paralı geçiş sistemini kapsamış oldu. Sadece İtalya’da kullanılan DKV BOX ITALIA kutusu ise şubat ayı başında onay almıştı.

banner95

Lejeune: ‘İtalya’da ilk hizmet sunucu olmaktan gururluyuz’

DKV Euro Service Otoyol Sistemleri Genel Müdürü Jérôme Lejeune, bu gelişmeye ilişkin

kuzey-güney trafiğinde çok önemli bir geçiş ülkesi. Bu nedenle, uluslararası yolculuk yapan müşterilerimize İtalya için uygun bir geçiş çözümü sağlayan ilk hizmet sunucu olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Otomatik ödeme sırasında, şeritlerin üzerindeki işaretler sürücüye DKV BOX EUROPE kullanılan şeridin hangisi olduğunu gösterecek. DKV BOX EUROPE yakın bir gelecekte İsviçre ve diğer Avrupa ülkelerinde de kullanılacak.

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178