banner126

DHL Express Türkiye’ye kurumsal sağlık ödülü

Bağımsız uzmanların da görev yaptığı bir komite tarafından yapılan değerlendirmede DHL Express Türkiye, 2014 Kurumsal Sağlık Ödülleri’ni almaya hak kazanan sekiz şirketten biri oldu.

DHL Express Türkiye’ye kurumsal sağlık ödülü
banner95

DHL Express Türkiye, Deutsche Post DHL (DPDHL) tarafından Grubun dünya çapındaki şirketleri arasında düzenlediği 2014 yılı Kurumsal Sağlık Ödülleri programı kapsamında başarılı olan sekiz şirketten biri oldu.

DHL Express Türkiye’nin, çalışanların sağlık konusundaki farkındalığını arttırma ve çalışma ortamında iyileştirmeler yaparak iş sağlığı ve güvenliği risklerini ortadan kaldırmaya odaklanan uygulamalarını özetleyen İşyerinde Sağlık ve Güvenlik - İyiden Mükemmele isimli sunumu, DPDHL’in iyi uygulamaları desteklemek ve kurumsal sağlık uygulamalarını teşvik etmek amacıyla düzenlediği “Kurumsal Sağlık Ödülleri” kapsamında Kurumsal Sağlık Yönetimi komitesi tarafından yüksek sayıda başvuru arasından seçilerek 2014 yılı kazananlarından oldu.

DPDHL Kurumsal Sağlık Yönetimi ve tarafsız akademik danışmanlardan oluşan değerlendirme komitesi, DHL Express Türkiye’nin ödül kazandığı yarışmadaki başvuruları, Fiziki Çalışma Ortamı, Psiko-sosyal Çalışma Ortamı, Kişisel Sağlık Kaynakları, Girişimci Topluluk Katılımı, Sağlık ve Güvenlik Önlemlerinin Kombinasyonu, Diğer Birimlerle İşbirliği ve DPDHL Sağlık, Güvenlik ve Refah Stratejisi Unsurlarından oluşan yedi farklı kriter altında inceledi.

DHL Express Türkiye, 2011 yılında da bu ödüle layık görülmüştü. DHL Express’i her gün daha iyiye taşıyan işyerinde Sağlık ve Güvenlik sunumu aynı zamanda kurumun başarılı iş sağlığı ve güvenliği politikalarının sürdürülebilirliği için harcanan çabalar hakkında da bilgi içeriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER