banner126

DAF dijital takograflar için yeni hizmetini duyurdu

DAF, takograf ve sürücü belgesi bilgilerinin çevrimiçi okunması, saklanması ve analiz edilmesi için DAF Connect'te Remote Tacho Download'ı hizmete sundu.

DAF dijital takograflar için yeni hizmetini duyurdu
banner95

DAF Trucks, DAF Connect filo yönetim platformuna yeni bir işlev ekliyor: Remote Tacho Download. Taşıma operatörleri bu işlev sayesinde sürücü belgesi ve takograflar belleğini çevrimiçi ve gerçek zamanlı olarak okumak, saklamak ve analiz etmek için kullanabilecek. Remote Tacho Download, operatörün doğru takograf yönetim sistemini korumasına ve zamandan tasarruf etmesine yardımcı oluyor.

Remote Tacho Download; araçların, filoların ve sürücülerin performansını gerçek zamanlı olarak izleyen çevrimiçi filo yönetimi platformu olan DAF Connect kumanda tablosuna bir uygulama olarak eklendi. Yeni uygulama, bağlı araçlarda ve sürücülerinde bulunan takograf bilgilerinin tamamına hızlı ve kapsamlı erişim imkanı sunuyor. Sürüş süreleri ve dinlenme süreleri gerçek zamanlı olarak gösteriliyor.

Remote Tacho Download ile DAF, üç çözümü bir arada sunuyor: İndirme, saklama ve araç analizi. DAF Connect Pazarlama Müdürü, Jorg Wijnands: "Sürücü belgelerinin ve takografın belleğinin doğru kaydını tutmak çok fazla iş gücü gerektiren ve hata ihtimali olan bir işlemdir. Yanlış tutulan her kayıt için binlerce euro ödeyebilirsiniz" açıklamasını yaptı. 

DAF Connect'in yeni Remote Tacho Download işlevi, tüm yasal gereksinimlere tamamen uygun şekilde takograf bilgilerinin otomatik olarak okunmasını ve saklanmasını sağlıyor. Wijnands: "Taşıma operatörü, kamyonlarını ve sürücülerini sürekli olarak izleyerek sürüş ve dinlenme süresi yönergelerine uyduklarından emin olabilir ve gerektiğinde müdahale edebilir. Bu da yol güvenliği ve para cezası riski açısından daha iyi güvence sağlar" dedi. 

Remote Tacho Download uygulaması, DAF Bayilerinden temin edilebiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER