banner126

CHEP'den 1 milyon liralık yatırım

CHEP 1 milyon liralık yeni otomatik palet onarım makinesiyle inceleme ve tamir kapasitesini yüzde elli artırıyor

banner179
CHEP'den 1 milyon liralık yatırım
banner95

CHEP1 milyon liralık yatırımla Şekerpınar servis merkezindeki onarım faaliyetlerini güçlendiriyor. MAES firmasından satın alınan yeni G300 Palet Onarım Makinesi, hizmet verimliliğini ve iş süreçlerini iyileştirirken, merkezin inceleme ve tamir kapasitesini yüzde elli artırıyor.

 Şekerpınar’daki servis merkezine yönelik yatırımlarını sürdüren CHEP, iş süreçlerini hızlandırmak ve verimliliği artırmak amacıyla yeni palet onarım makinesini devreye soktu. 1 milyon lira karşılığında satın alınan İspanyol üretimi MAES marka makine, saatte ortalama 300 palet inceleme ve tamir kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Makinenin en önemli özelliği, palet istiflerini otomatik olarak ayrıştırması ve inceleme öncesi paletleri otomatik olarak kaldırarak insan gücü kullanmadan paletlerin alt kısmını görünür hale getirmesi. İnceleme ve tamir sonrası paletleri tekrar otomatik olarak istifleyen makine, aynı zamanda üzerindeki okuyucular sayesinde hattın tamamının online olarak izlenebilmesini ve takip edilebilmesini sağlıyor.

CHEP’in, PEFC ve FSC sertifikalarının her ikisine de sahip olan dünyanın ilk palet şirketi olduğunu belirten CHEP Türkiye Genel Müdürü Şafak Aktekin, yeni onarım makinesi sayesinde doğa dostu CHEP uygulamalarının artacağını söyledi. Aktekin, “Türkiye pazarı firmamız için stratejik öneme sahip bir pazar. Sunduğumuz hizmete yönelik hızla artan ilgiyi de göz önüne aldığımız zaman, hizmetimizin en önemli noktalarından biri olan bakım ve onarım kapasitesini geliştirmemiz kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. 1 milyon liraya satın aldığımız yeni otomatik palet onarım makinemiz, Şekerpınar’daki servis merkezimizin bakım ve tamir kapasitesini eskiye oranla yüzde 50 artıracak. Hem iş gücünden hem de doğal kaynaklardan daha fazla tasarruf sağlamamıza yardımcı olacak bu yatırım, aynı zamanda ürettiğimiz yüksek kaliteli ve uzun ömürlü CHEP paletlerinin gerekli onarımlardan sonra havuza yeniden dâhil edilme sürecini hızlandırarak tedarik zinciri verimliliği açısından müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak.”

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178