BoraJet'ten sürpriz karar!

BoraJet, başarılı çalışmaları ve stratejik büyüme planları odağında yeni bir karar aldı.

BoraJet'ten sürpriz karar!
banner95

Şirket, yeni dönemde BoraJet Teknik ve BoraJet Havacılık olarak alanında uzmanlaşmaya giden iki şirket olarak yoluna devam edecek.

Türkiye'nin tek bölgesel havacılık şirketi olan BoraJet Havayolları, bundan böyle BoraJet Havacılık ve BoraJet Teknik olarak iki bağımsız şirket ile faaliyetlerini sürdürecek.

Uçak ve makine mühendisleri dahil 72 uzman personelle hizmet veren ve Borajet Teknik adı altında faaliyet gösteren yeni şirket, ATR 42 ve ATR 72 olmak üzere ATR Turbo-prop tipi uçakların hat ve üst bakımını üstleniyor.

BoraJet Teknik, 3700 m2'lik Hangar Alanıyla Dikkat Çekiyor

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 1500 m2, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda ise 1200 m2'lik hangarları bulunan BoraJet Teknik, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Adana Havalimanı'nda hat bakım istasyonlarıyla da havacılık sektörüne hizmet veriyor. Bombardier Global Express XRS tipi uçaklar için hat bakım servisi yetkisine sahip olan şirket, bu uçakların servisini İstanbul'da gerçekleştiriyor.

Orta Doğu ve Rusya'ya Türk Mühendislik Tecrübesiyle Hizmet Verecek

Türkiye Deniz Kuvvetleri'nin satın almış olduğu ATR 72-600 tipi uçakların resmi hat ve üst bakım servisi sunan şirket olma başarısıyla da dikkat çeken BoraJet Teknik, geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde, 2'si Deniz Kuvvetleri'nin olmak üzere 7 ATR ve 1 Bombardier'e ileri düzey imkanlarla hat ve üst bakımı uyguladı.

Bermuda Yetkisi Sahibi Borajet Teknik, EASA Lisansı İşlemlerini Sürdürüyor

Bir süre önce teknik havacılık sektörü odağında büyük önem taşıyan Bermuda Yetkisi'ni de alan BoraJet Teknik, Arap Yarımadası, Rusya ve Orta Doğu'dan gelen ATR tipi uçaklara hat ve üst bakım hizmetleri veriyor. BoraJet Teknik Genel Müdürü Mehmet Ceylan Topal, "BoraJet Havayolları hızla büyüyor ve gelişiyor. Bunun da bir neticesi olarak BoraJet Havacılık ve BoraJet Teknik olarak bağımsız iki şirket halinde yolumuza devam ediyoruz. Tek bir çatı altında ilerlemektense iki farklı şirket olarak çalışmalarımıza devam etmek, uzmanlaşmamızı perçinleyerek, bize hem hız hem de uygulanabilirlik anlamında avantajlar kazandıracak. Bu avantajların meyvelerini de şimdiden toplamaya başladık diyebiliriz. BoraJet Teknik olarak Arap Yarımadası, Rusya ve Orta Doğu'ya hizmet veriyoruz. Avrupa tescilli uçaklara bakım için EASA lisansı görüşmelerimiz sürüyor. Çok yakında Avrupa'dan gelen uçaklara da hizmet vereceğiz. BoraJet Teknik ve BoraJet Havacılık olarak, her geçen gün üzerine eklediğimiz hizmet kalitemiz ile hem dünya arenasında ülkemizi yükseklerde başarıyla temsil ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71