BOAT İZMİR-Tekne başlıyor

Deniz tutkunlarının heyecanla beklediği BOAT İZMİR-Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı için geri sayım başladı. 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü kapılarını 2’nci kez açacak olan BOAT İZMİR-Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı deniz sevdalılarını İzmir’de buluşturacak.

BOAT İZMİR-Tekne başlıyor
banner95

Deniz tutkunlarının heyecanla beklediği BOAT İZMİR-Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı için arka sayım başladı. 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü kapılarını 2’nci defa açacak olan BOAT İZMİR-Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı deniz sevdalılarını İzmir’de buluşturacak. Kültürpark’ta düzenlenecek olan fuar, 11 Mayıs 2014 Pazar gününe kadar açık kalacak.

İzmir’in deniz kenti olduğunu ve İzmirliler’in denizle daha çok buluşmasını istediklerini söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, “Fuarımızı önemsiyor, fuarı, İzmir’de bir denizcilik bayramı şekilde düşünüyoruz” diye konuştu.

Örs, “2012 yılında düzenlediğimiz BOAT İZMİR Fuarı süresince katılımcı ve ziyaretçilerle yaptığımız anket çalışmalarında, fuarımızın ilerleyen zamanlarda gelişeceğine, hem piyasanın hem de bölgenin bu potansiyeli taşıdığına dair müspet yaklaşımlar aldık. İzmir ve Ege Bölgesi’nde denizciliğe yönelik çok çok mühim bir potansiyel var. Öncelikli hedefimiz; fuarımızı geliştirmek ve bu potansiyelin açığa çıkmasına katkıda bulunmak.

Lüks, yüksek fiyatlı tekne ve yatların birlikte her bütçeye müsait teknelerin sergileneceği fuarımıza bütün deniz severleri bekliyoruz” dedi.

7 - 11 Mayıs 2014 tarihleri içinde gerçekleşecek fuar için memleket içi tanıtımların yanı dizi memleket dışı tanıtımlara da devam ediliyor. Sektörün önde gelen firmalarının boy göstereceği BOAT İZMİR'de, yaklaşık 200 firma, dünya markası ürünlerini ziyaretçilerin zevkine sunacak. Fuarda yat, tekne ve yelkenlilerin birlikte tekne, deniz aksesuarları ve yapım malzemeleri yer alacak. Ayrıca marina donanımları, su sporları ekipmanları, giyim ve aksesuarlar, deniz kurtarma ve acil hal malzemeleri, güvenlik ve alarm sistemleri, deniz turizmi de fuarda tanıtılacak. 2012 yılında 151 katılımcı ile tek holde gerçekleştirilen fuar, bu sene 2 ve 3 no’lu hollerde yaklaşık 200 firmanın katılımıyla düzenlenecek.

Ticari boyutuna ilave olarak, eğitsel, sosyal ve kültürel boyutlarına ciddiyet verildiği fuarın, ziyaret saatleri 12.00 - 21.00 şekilde gerçekleşecek. Profesyonel ve son tüketiciye açık olan BOAT İZMİR’in giriş ücreti ise 5 TL şekilde belirlendi. BOAT İZMİR - 2’nci Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, fuarcılık dalının öncü kurumu İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) yönünden İzmir Tekne İmalatçıları Derneği, Deniz Ticaret Odası, Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR), Gemi Mühendisleri Odası, İzmir Ticaret Odası ve T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle organize ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71