Bizden mezun olup da iş bulamamış lojistik öğrencimiz yok

Lojistik okuyan öğrencilerin en büyük sorunu iş bulamamak. Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güner Gürsoy, kendi okullarında okuyup da iş bulamayan öğrenci olmadığını söylüyor.

Bizden mezun olup da iş bulamamış lojistik öğrencimiz yok
banner95

Lojistik sektörü hızlı bir büyüme gösterirken üniversiteler de bu büyümeye kayıtsız kalmayarak lojistik bölümler açmaya başladılar. Şu anda 40’ın üzerinde üniversitede lojistikle ilgili farklı bölümler var. Fakat en büyük sorun bu öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulamamaları. Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güner Gürsoy’a göre bu durum üniversitelerin, verdikleri eğitimleri sektördeki firmalarla birlikte gerçekleştirmemeleri. Gürsoy, “Okan Üniversite’inde lojistik okuyup 4’üncü sınıfa gelen ve iş bulamayan öğrenci yoktur.  Ben işe gireceğim çalışacağım diyen herkes işe girdi. Şirketler benden öğrenci istiyor. Açıkta öğrencim kalmadı hepsini yerleştirdim.” diyor.

Peki diğer okulları bitirenler iş bulamazken Okan Üniversiteliler nasıl oluyor da işsiz kalmıyor? Gürsoy bu sorumuza şöyle cevap veriyor: “Tek sebep var. Ben öğrencimi şirketle yetiştiriyorum DHL, Ekol, Netlog bende ders veriyor. Geliyor öğrenciyi derste seçiyor. Yetiştirdiği adamı alıyor. Biz şirketlerle iç içe eğitim modelini oluşturduğumuz için öğrencimiz o şirkete gittiği zaman bu şirket nedir ne yapar diye sormuyor, gittiği anda çalışmaya başlıyor. Bunu her üniversite yapamaz. Biz bunu yaptığımız için öğrencimiz rahat işe giriyor.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71