banner126

Bir ayda 3. rekorunu kırdı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına Ağustos ayı içinde 3. kez ulaştı.

banner132
Bir ayda 3. rekorunu kırdı
banner95

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına Ağustos ayı içinde 3. kez ulaştı. Daha önce 3 ve 9 Ağustos tarihlerinde günlük yolcu rekoru kırılan havalimanında 11 Ağustos tarihinde toplam 90 bin 336 yolcu giriş-çıkışı ile 3. kez rekor kırıldı.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu sayısında yeni bir rekora daha imza attı. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 11 Ağustos tarihinde toplam 90 bin 336 yolcu giriş ve çıkış yaptı ve böylece bugüne kadarki en yüksek rakama ulaşılmış oldu.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. kurumsal iletişim biriminden yapılan yazılı açıklamada, rekora ilişkin sayısal bilgilere yer verildi. Açıklamaya göre havalimanından 3 Ağustos tarihinde toplam 84 bin 809, 9 Ağustos tarihinde ise 84 bin 972 yolcu giriş ve çıkış yapmıştı. Günlük 90 bin yolcu sınırının aşıldığı havalimanında böylece Ağustos ayı içinde 3. kez rekor kırılmış oldu.

Öte yandan, bu yılın ilk 7 ayında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan toplam 13 milyon yolcunun giriş-çıkış yaptığı belirtildi. Böylece Ocak-Temmuz döneminde toplam yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 31 oranında artmış oldu. Söz konusu dönemde iç hat yolcu sayısı yüzde 30 artarak 8.3 milyon, dış hat yolcu sayısı da yüzde 33 oranında artarak 4.7 milyona ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner104