banner126

Bayi atağına devam ediyor

Ford’un ağır ticari araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için “Ford Trucks” konsepti altında başlatılan yeni yapılanma atağı, İstanbul Silivri’de açılan Çetaş Ford Trucks Bayisi ile devam etti.

Bayi atağına devam ediyor
banner95

Tesisin açılışını gerçekleştiren ve açılışta bir konuşma yapan Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç; “Bu yeni tesis, Ford Trucks’ın ağır ticari araç pazarındaki rekabetçi gücü açısından önemli bir rol üstleniyor. Ford Trucks Çetaş bayimizin, yüksek müşteri memnuniyeti yaklaşımı ile İstanbul yapılanmamız için önemli bir güç olacağına inanıyorum” dedi.

Ford Trucks çekici ve kamyon müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında vermek için 4S konseptiyle hizmete açılan Ford Trucks Bayileri hızlı yatırımlarına devam ediyor. Yeni yapılanma çerçevesinde Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde açılan bayilerin ardından, Türkiye ağır ticari araç pazarı satışlarının yüzde 23’ünün gerçekleştiği en büyük ağır ticari araç parkının bulunduğu İstanbul’da, Çetaş Ford Trucks 4S bayisi 9 Eylül günü hizmete açıldı. 2400 metrekarelik kapalı alana sahip tesisin açılış töreni Silivri Kaymakamı  Salih Keser, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Güntekin, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ve Koç Holding ile Ford Otosan üst düzey yöneticilerin katılımıyla yapıldı.

Ford Trucks bayi atağı dahilinde şimdiye kadar Bursa, Eskişehir, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır, İstanbul, Konya, Kayseri, Mersin, Malatya ve Gaziantep illerinde 4S konseptli yeni Ford Trucks bayileri açılmıştı. İstanbul Silivri’de hizmete açılan tesis İstanbul ile birlikte çevresindeki Ford Trucks çekici ve kamyon müşterilerine hizmet verecek.

Ali Y. Koç: Bayilerimizle birlikte büyüyoruz

Konuşmasına, yeni yatırımları için uzun yıllardır Ford Otosan’ın iş birlikteliği yürüttüğü Taşar Ailesi’ne teşekkür ederek başlayan Ali Y. Koç açılışla ilgili; “1997 yılında Silivri’de Ford bayi olarak teşkilatımıza dahil olan dostlarımız,  17 yıldır otomobil, hafif ticari ve kamyon satışları ile markamızı başarılı bir şekilde temsil etmektedirler. Çetaş Bayimiz İstanbul’da Silivri, Mahmutbey ve Büyükçekmece’de ve İzmir’de Kemalpaşa’da dört büyük tesisle markamızda yıllar içerisinde büyümüş ve Ford markasının başarısında önemli bir rol almıştır. 4S konseptiyle ağır ticari araç tesisi açma kararı alan Çetaş bayimize, bu yeni yatırımları için teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç Çetaş Ford Trucks Bayi açılışındaki konuşmasında sözlerine şöyle devam etti; Bu yeni tesis, Ford Trucks’ın ağır ticari araç pazarındaki rekabetçi gücü açısından önemli bir rol üstleniyor. Bildiğiniz gibi, Türkiye ağır ticari araç pazarı gelişmeye devam ediyor. Ford Trucks Çetaş bayimizin, Silivri ve çevresinde yüksek müşteri memnuniyeti yaklaşımı ile İstanbul yapılanmamız için önemli bir güç olacağına inanıyorum. Biz yatırım yaparken, bayilerimiz de bizimle birlikte yatırım yapıyor ve bu sayede kamyon bayi ağımız da giderek güçleniyor. Yeni 4S konseptli Ford Trucks bayi yatırımları, “Türkiye’nin Ticari Gücü” Ford Otosan’a güç katıyor. Bundan mutluluk duyuyor ve Ford Trucks işimizin geleceğine olan inancımızı güçlendiriyoruz. Bayilerimizle birlikte büyüyoruz”.

Çin’e motorun ardından kamyon lisansı da verildi

Ford Otosan’ın kurulduğu günden bu yana Türkiye’de otomotiv sanayinin gelişimi yolunda büyük çaba sarfettiğini ve 55 yılın getirdiği tecrübeyle bugüne kadar 180 binin üzerinde kamyon ve 550.000’in üzerinde motor ürettiklerini de belirten Ali Y. Koç, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm bunların yanı sıra, Türkiye otomotiv sektörünün Ar-Ge’ye en büyük yatırımı yapan şirketiyiz. Türk otomotiv sektörünün en büyük mühendislik merkezinin inşaatını da yılsonuna doğru tamamlayacağımızı buradan duyurmak isterim. Ford Trucks olarak Türkiye’den dünyaya teknoloji ihracatına da başladık. Dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’de, 2013 Nisan ayında ağır ticari araç motorlarının üretimi için JMC firması ile motor teknolojisi lisans anlaşması imzaladık. Arkasından geçtiğimiz ay yine JMC’ye bu kez komple kamyon üretimi için lisans verdik. Böylece Ford Trucks lisansı ile ağır ticari araçlarımız Çin pazarında da satılmaya başlanacak. Çok şükür, hayallerimizin ötesinde bir başarı yakalayan şirketimiz, inşallah bundan sonra da bu başarılarını geliştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER