banner126

Allison, Indianapolis 500'de

Allison Transmission Holding A.Ş. (NYSE – New York Borsası: ALSN) Mayıs ayında Indianapolis Motor Speedway’de düzenlenecek biri dünyaca ünlü Indianapolis 500 yarışı olmak üzere iki ayrı Verizon IndyCar Serisi etkinliğinde CFH Racing takımının sponsoru oluyor.

banner179
Allison, Indianapolis 500'de
banner95

Allison, IndyCar serisini üç kez ve Indianapolis 500 yarışını pole olarak iki kez kazanan pilot Ed Carpenter tarafından kullanılacak olan 20.No’lu yarış arabası ile 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak 99. Indianapolis 500 yarışında yerini alacak. Ayrıca, Allison, Luca Filippi tarafından kullanılacak yine 20.No’lu yarış arabası ile de 9 Mayıs’ta yapılacak The Angie’s List Grand Prix of Indianapolis yarışına katılıyor.

Allison Transmission Kuzey Amerika Pazarlama ve Global Marka Geliştirme Müdürü Lou Gilbert konuyla ilgili olarak; "CFH Racing takımına sponsor olmak Allison için 2015 yılında 100. yılını kutlamasının doğal bir yolu. Firmamızın, hem Indianapolis Motor Speedway, hem de Indianapolis 500 yarışlarına geçmişten gelen güçlü bağları bulunmaktadır," dedi.

Allison’ın tarihi, 14 Eylül 1915 tarihinde Indianapolis Speedway Team Co. kuruluşuna kadar uzanıyor. Indianapolis Motor Speedway'in kurucu ortağı ve çeşitli yarış ekiplerinin hak sahibi olarak, önemli bir girişimci ve işadamı olan James A. Allison, otomobil yarışlarını desteklemek için Speedway, Main Street’de atölye ve deneysel birim olarak Allison Experimental Co. firmasını kurmuştu. Yarış takımı sahibi olarak Allison, sürücü pilotu Howdy Wilcox ile 1919 yılında Indianapolis 500 mil yarışını kazanmıştı.

CFH Racing takımının ortağı ve pilotu olan Ed Carpenter yaptığı açıklamada; "Allison Transmission’ın 100. yıldönümünü kutlamak için CFH Racing takımını seçmesinden hepimiz onur duyduk. Dünya standartlarındaki ürünleri üretmelerinin yanı sıra, her zaman bu yarışların şahane destekçileri oldular. Önümüzdeki iki ay boyunca, Allison’ın müşterileri ve çalışanları ile birlikte olacağımız için çok büyük bir heyecan duyuyoruz" dedi.

Indianapolis Motor Speedway’deki etkinlikler 3 Mayıs’ta blıyor.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178