ADR Uygunluk Belgesi’ni aldı

Türkiye’nin önde gelen treyler üreticilerinden olan Nursan Treyler, ADR Uygunluk Belgesi’ni düzenlenen bir törenle 18 Şubat Salı günü TSE’nin Ostim merkezinde teslim aldı. Nursan Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Toprakkale belgeyi TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü Özlem Gümrah’dan aldı.

ADR Uygunluk Belgesi’ni aldı
banner95

Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmet Toprakkale, 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giren ADR yönetmeliği sayesinde taşımacılık ve treyler sektörünün çehresinin değiştiğini belirterek, Nursan Treyler’in de bu değişimin bir parçası olduğu vurguladı. Test ve belgelendirme işlemlerinin Türkiye’de yapılmasıyla uluslararası rekabette avantaj elde ettiklerini ve yurtdışı pazarlarda daha çok yer alacaklarını belirten Toprakkale “İlk 8 adet ADR’li tankerlerimizi Avrupa’ya ihraç ettik. Bu bile başlı başına hem kamunun hem de özel sektör ne kadar önemli bir iş yaptığının kanıtıdır.” dedi.

TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü Özlem Gümrah da yaptığı açıklamada Türkiye’de güvenli ve çevreci taşımacılığın önünün açıldığını dile getirerek Konya’da ADR belgesinin ilk kez Nursan Treyler’e verildiğini belirterek şunları söyledi: “Her geçen gün ADR’li araçlarla ilgili talepler artıyor. Bu çok mutluluk verici. TSE olarak çok kısa zamanda önemli bir sorumluluğu başarıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71