9 milyon avro Ar-Ge yatırımı yapacak

DHL Supply Chain; 2013 yılını değerlendirerek 2014 için yatırım ve iş hedeflerini açıkladı.Şirket 2012’de elde ettiği yüzde 20’nin üzerindeki büyümeyi 2013 sonu itibariyle yine çift haneli rakamlarda tamamlamayı hedefliyor.

9 milyon avro Ar-Ge yatırımı yapacak
banner95

Son 3 yılda yaptığı tesis ve altyapı yatırımlarının toplamı 20 milyon avroyu aşan DHL Supply Chain’in 2013 yılı için yatırım miktarı yaklaşık 6 milyon avro olarak gerçekleşti. DHL Supply Chain Genel Müdürü Hakan Kırımlı altyapı ve Ar-Ge yatırımlarına verdikleri önem paralelinde 2014’te yaklaşık 9 milyon avro oranında bir miktarın yatırıma dönüşeceğini öngörüyor.

Yıllık rakamları global ölçekte her yılın sonunda açıklanan DHL Supply Chain’in dünya çapındaki cirosu 2012’de 14,340 milyon avro olmuştu. Şirketin bağlı olduğu Deutsche Post DHL ise 2012 yılında dünyada 55 milyar Euro’dan fazla ciro elde etti.

Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor

2013 yılında Trabzon’da açtığı aktarma üssüyle, Türkiye’deki aktarma merkezlerinin sayısını 18’e çıkaran DHL Supply Chain Türkiye, hizmet verdiği lokasyonların sayısını ise 31’e yükseltmeyi başardı. Halen müşterilerine 81 ilde destek veren firma, son 5 yılda cirosunu ve kapalı alan büyüklüğünü 3 katına çıkararak, çalışan sayısını da 6 kat arttı.

400 bin metrekarelik dev depolama kapasitesi

Özel depolama, dağıtım ve katma değerli hizmetler gibi müşteriye özel sunduğu tedarik zinciri yönetimi hizmetleriyle adından sıkça söz ettiren DHL Supply Chain, 2013 yılında tesislerinin büyüklüğünü 344 bin metrekareden 400 bin metrekareye çıkardı. Şirket 2014 yılında da bu alandaki yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

Türkiye’de lojistik sektörünün dev ismi

Lojistik süreçlerinde 2014’te de yatırımlar yapacağını duyuran DHL Supply Chain, Türkiye’de 3000’den fazla çalışanı 100’e yakın müşterisi ile büyümesini sürdürüyor. DHL Supply Chain, Türkiye’de 13 yıldır DHL’in uluslararası kurum kültürünün temsilcisi olarak teknoloji, tüketici, sağlık, perakende, otomotiv, üretim ve kimya sektörlerinden firmalara lojistik hizmetleri sağlıyor. Şirket 2014’te müşterilerinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yeni tesis, IT ve insan kaynakları yatırımlarına devam edecek.

DHL Supply Chain Genel Müdürü Hakan Kırımlı “DHL Supply Chain olarak geçmişte olduğu gibi 2014’te de hedefimiz çok net. Biz Türkiye’de tedarik zinciri yönetimi hizmetini dış kaynak yolu ile alma stratejisini tercih eden şirketlerin ilk tercihi olmak istiyoruz. Bunu sağlamak için gerekli her türlü altyapı, teknoloji ve insan kaynağı yatırımını yapıyoruz. Müşterilerimizin ilk tercihi olma vizyonumuz kapsamında yürütmekte olduğumuz First Choice programımızla çok sayıda müşterimiz için tasarlanan süreçler ve projeler ile yıllar içerisinde milyonlarca avroluk tasarruf sağladık. DHL Supply Chain olarak, biz 2014 yılında ve daha sonrasında lojistik sektörünün gelişimine destek vermek adına üzerimize düşen görevi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin bölgesinde lider bir lojistik üssü olarak konumlanması için 2014’te de faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuşuyor.                        

Özellikli dağıtım filosunu geliştirdi

DHL’in küresel bilgi ve deneyimini, yerel tecrübesiyle birleştiren DHL Supply Chain, ev teslimatı, gıda lojistiği, hastane lojistiği ve LLP (Lider Lojistik Sağlayıcı) hizmetleri ile de lojistik sektöründe fark yaratıyor. Bu kapsamda şirket 2013’te özellikli dağıtım gerektiren iş kollarında oluşturulan filosunu geliştirmeye devam etti. Ayrıca faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde çalışanların hizmet kalitesini artıracak çeşitli eğitimlerle işgücü yatırımlarını sürdürdü.

Sektörde rekabetin kriterlerini belirleyen konumda bulunan DHL Supply Chain, 2014’de yatırım odaklarını belirlerken hizmete karşı verilen ekonomik değer dengesi, sürekli hedeflenen kalitede hizmet verebilme kapasitesine sahip olmanın yanında; teknolojiden ve yenilikçi uygulamalardan faydalanmaya da önem vereceğini açıklıyor.

Buna paralel olarak şirketin tesis yatırımları, etkin dağıtım ağı yönetimi ve katma değerli hizmetlere yönelik yatırımları 2014’te de devam edecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71