50 bin metrekarelik merkezi açıldı

Sertrans Logistics’in, 50.000 m2’lik arazi üzerine kurulu yeni lojistik merkezi Hadımköy’de hizmete başladı. Sertrans Logistics’in 42 bin 500 m² kapalı alana sahip yeni lojistik merkezi 38 bin m² gümrüklü ve gümrüksüz depo alanı, 2 bin m² müstakil inşa edilmiş ADR – tehlikeli maddeler deposu ve 2 bin 500 m² büyüklüğünde genel müdürlük binasından oluşuyor. Sertrans Logistics Hadımköy Tesisleri ve Genel Müdürlük binası Türk lojistik sektöründeki ilk Leed Sertifikasına sahip lojistik tesis binası olma özelliğine sahip olacak. ADR/Tehlikeli Maddeler deposu ise İstanbul Avrupa yakasının ilk müstakil ADR deposu olma özelliğini taşıyor.

50 bin metrekarelik merkezi açıldı
banner95

Ulusal ve uluslararası müşterilerine tedarik zinciri yönetiminde 25 yıllık tecrübesiyle katma değerli lojistik çözümler sunan Sertrans Logistics, Hadımköy’de 50.000 m2’lik arazi üzerine kurulu yeni lojistik merkezini açtı. Yeşil Bina olarak inşa edilen Sertrans’ın Hadımköy Tesisleri ve Genel Müdürlük binası Türk lojistik sektöründeki ilk Leed Sertifikasına sahip lojistik tesis binası olma özelliğine sahip olacak.

Son sistem ileri teknolojilerle donatılan tesisin dışında ancak aynı arazi içinde bulunan yüksek uluslararası standartlarda inşa edilmiş tehlikeli maddeler deposu ise İstanbul Avrupa yakasının ilk müstakil ADR/Tehlikeli Maddeler deposu olarak öne çıkıyor.

Yeni lojistik merkezi olarak Hadımköy’ün seçilmesinde en önemli nedenin, sahip olduğu stratejik lokasyon olduğunu belirten Sertrans Logistics Genel Müdürü Nilgün Keleş; ’’Hadımköy Lojistik Merkezi’miz Çatalca ve Halkalı gümrüğüne 20 km, Ömerli Tren İstasyonu’na 1,5 km, TCDD Lojistik köyüne ve MÜSİAD Sanayi Bölgesi’ne 3 km, Ambarlı Limanı’na 20 km, Atatürk Havalimanı’na ise sadece 30 km mesafede yer alıyor. Yeni merkezimiz için, bu denli önemli başka bir stratejik nokta bulmamız zordu’’ dedi.

E-lojistik hizmeti de veriliyor

Hadımköy’de yeni açılan lojistik merkezinde e-lojistik hizmetleri için ayrılmış toplam 18.000 m2 alan bulunuyor. Tecrübeli uzman kadrosu ile e-ticaret yapan firmaların ihtiyaç duyduğu ürün birleştirme ve promosyonel dönem hazırlıkları gibi katma değerli hizmetleri de veren Sertrans Logistics’in e-lojistik hizmetlerindeki hasarsızlık oranı yüzde 99.9.

Sertrans Logisitics, 2013 yılı Eylül ayında faaliyete geçen Hadımköy’deki yeni lojistik merkezinde başta tekstil, otomotiv, ilaç, kozmetik ve kimya sektörleri olmak üzere tüm sektörlere lojistik hizmet sunmaya devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71