Yeni Mercedes Benz Atego

Mercedes-Benz’in BlueTec teknolojisiyle üretilen yeni motorları OM 934 ve OM 936, yüksek çekiş gücü ve düşük yakıt tüketimi sağlıyorlar. Yeni Atego kamyonlarda standart olarak sunulan ASR, ABS, ALB, patentli motor freni, ön ve arka disk frenleri üstün sürüş güvenliği sunuyor. 5.1 litre, 4 silindirli CommonRail yakıt sistemine sahip OM 934 motor ve 7.7 litre, 6 silindirli CommonRail yakıt sistemine sahip OM 936 motor çift kademeli motor frenine sahipler.
Mercedes-Benz Türk, hafif kamyon sınıfında Türkiye pazarına sunulan yeni Atego 1518’e kısa bir süre sonra 7,7 litrelik 6 silindirli, CommanRail yakıt sistemine sahip OM 936 motoruyla Atego 2124 eklenecek. Yeni Atego 1518 kamyonlarda ön ve arka akslar yenilenerek çelik ma-kaslı süspansiyon ve disk frenlerinin kullanımına geçildi. Nisan 2017’den itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Atego 2124 kısa ve uzun mesafe dağıtım alanlarında kullanım için tasarlandı. Bu ürünlere ilave olarak yeni Atego 1621 çöp paketli araçlar katı atık taşımacılığı sektörüne tamamen yeni bir soluk getiriyor. Mercedes-Benz ürün yelpazesinin en yeni üyesi olan Atego 1621, 16 tonluk toplam azami yüklü ağırlığıyla önceki nesil 18 tonluk araçların faydalı yük kapasitesinin üzerine çıkarak yakıt tüketimini önemli oranda düşürüyor. Atego 1621, bir yandan bu avantajları sağlarken bir yandan da kullanıcılarına ticari avantaj getiriyor.
Farklı aks mesafesi, kabin, motor gücü, tonaj seçenekleri ve sayısız opsiyonel donanımlarıyla yenilenen Atego kamyonlarda ESP ve Şerit Takip Asistanı ile sürüş güvenliği arttırıldı.

banner71