VIP Renault Trucks ile devam ediyorg

Güney Avrupa hattında uzmanlığı ve disiplinli çalışması ile tanınan VIP Uluslararası Taşımacılık Ltd. Şti. filosunu, Renault Trucks Euro 6 T serisi çekicilerle genişletti.

banner82
VIP Renault Trucks ile devam ediyorg
banner95

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 23 adet Euro 5 normunda Renault Trucks T460 çekici alan VIP Uluslararası Taşımacılık filosunu gençleştirmeye devam ediyor. 29 Mart’ta 5 adet daha Renault Euro 6 T serisi araçlarını Renault Trucks Hadımköy tesislerinde yapılan törenle VIP İşletme Müdürü Vedat Tutu’ya teslim edildi. Bu satış, Renault Trucks’ın 2016 yılının ilk gerçekleştirdiği Euro 6 araç satışı satışlarından biri oldu.

Renault Trucks’ın yeni çekicileri EUOR 6 / T 460’ların VIP filosuna katılmasıyla, filonun yaş ortalaması gençleşti ve 2’nin altına çekildi ve araç filosunu 90 çekiciye çıkarmış oldu. VIP, genç araç ve genç filo kullanma prensibini koruyan, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, güvenli ve zamanında teslim hızını “Türk Telekom ile birlikte 4,5G Fiber hızına ulaştırmıştır”.

VIP Prensipleri

Teslimat sırasında çalışma prensiplerini ve VIP’in faaliyetlerini anlatan Vedat Tutu şunları söyledi: “Biz yapabileceklerini taahhüt eden ve söylediklerini mutlaka yapan bir firmayız.  Bu, kurucumuz Ali Sait Ünlü’nün temel prensibidir ve tüm VIP personeli tarafından kabul görüp uygulanmaktadır.

Filomuzda toplam 90 çekici ve 120 mega yarı römork semi treyler ile hizmet vermekteyiz. Özellikle Fransa, Belçika Hattı olmak üzere Avrupa taşımalarında uzmanlaştık. İhracat yüklerimiz arasında başta tekstil olmak üzere Türkiye’nin tüm ihraç ürünleri bulunuyor. İthal yüklerde, endüstriyel ürünler ağırlıkta.

Benim uzmanlık alanım taşıma maliyetlerinin analizi ve işletme verimliliği. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına anında cevap vermek ve optimum taşıma maliyetleri sağlamak amacıyla parsiyel taşımalar yapmaktayız. Parsiyel taşımalar sırasında yükün değil, yükün ambalajının bile olumsuz etkilenmemesi gerekiyor. Biz de emniyetli yükleme kurallarına uymak, araç hacmini tam değerlendirmek için çift katlı, 3 metre iç yükseklikte olan, 99 metreküp hacme sahip Tırsan yarı römorkları tercih ediyoruz. Yeni Renault çekicilerimizi de bu yarı römorklarla eşleştireceğiz.”

Neden Renault Trucks?

Tutu, Renault Trucks’ı tercih etmelerinin nedenlerini de açıkladı: “Renault ile işe başladık, Renault ile devam ediyoruz. Dönem dönem filoya başka markalar katılsa da Renault’u tercih etmemizin sağladığı maliyet avantajlarını, güvenlik ve şoför konforu açısından faydaları görüyoruz. Yakıt tüketimi konusunda da Renaultların performansından memnun olduğumuzu söylemek isterim. Ayrıca servis hızı ve kalitesi konusunda gerek Türkiye’de gerek çalıştığımız güzergâhta kurulduğumuz 1998 yılından beri bir sorun yaşamadık. Yeni Renault EURO 6 çekicilerle de kalitemizin arttığını görüyoruz.”

Avrupa Standartlarında İşletmecilik

“VIP Uluslararası Taşımacılık’ın yanı sıra gümrük ve depolama hizmetlerinde Lotus ve BRF Uluslararası Taşımacılık markaları da bizim bünyemizde yer alıyor.” diyen Vedat Tutu; İhracat, ithalat ve ADR’li depolama sahası bulunan Hadımköy’deki VIP yük toplama ve depolama merkezi temiz, düzenli, tüm alan ve hacimlerin optimal kullanıldığı Avrupa standartlarında örnek bir tesis olduğuna şahit olduk. Bunun sağlanmasında VIP’in uzman ve profesyonel bir yaklaşımla faaliyetlerini sürdürmesinin büyük payı var. Uzun bir süre üst düzey yönetici eğitmeni olarak görev yapan Vedat Tutu; mesleki yetkinliğin sektörde standartları yükselten önemli bir unsur olduğu vurguluyor.  Bu arada VIP, bir uluslararası taşımacı olarak sosyal sorumluluk projleri içinde de yer alıyor.

Maliyet Kontrolü Önemli

Vedat Tutu, nakliyenin içinde bulunduğu durumu değerlendirirken de en önemli konunun maliyet kontrolü olduğuna dikkat çekti. Nakliye müşterilerinin de taşıma hizmetinin kalite, zaman, hasarsızlık, güvenilirlik, dağıtım ve teslimat gibi konulara hassasiyetle yaklaşmaları gerektiğini hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71