Temsa’nın hedefi 3 bin adet Volvo Kamyon satmak

Volvo Kamyonlarının Türkiye’de hali hazırda yüzde 5 pazar payına sahip olduğunu belirten Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka bu payı iki katına çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Lojistik sektörünün yükselişe geçmesiyle ağır vasıta pazarının da 30 bin adetlere çıkacağını belirten Zeka, 3 bin adetlik rakamlara ulaşacaklarını kaydetti. Satışlarını arttırmak için yetkili satıcı ağını kurmaya başladıklarını anlatan Zeka, şu anda 2 adet olan 3S servis adedini 5’e çıkarmayı planladıklarını vurguladı. Zeka, aynı zamanda 2. El kamyon operasyonlarına başlayacaklarını ve kiralama işine de gireceklerinin sinyalini verdi.

banner82
Temsa’nın hedefi 3 bin adet Volvo Kamyon satmak
banner95

Temsa İş Makinaları, hizmet verdikleri lojistik sektöründen madene, inşaat sektöründen depo çözümlerine kadar gerçekleştirdikleri iş birliklerini ve yarattıkları sinerjiyi paylaşmak amacıyla 23 Ekim’de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Geniş bir katılımla Çırağan Kempinski İstanbul’da gerçekleşen toplantıda, Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, iş makinaları sektörüne giriş hikayesinden, sektörler arası yarattıkları sinerjiyle çözüm ortaklığına uzanan yolculuklarını basın mensuplarıyla paylaştı.
 

5 yıl içinde yüzde 10 Pazar payı hedefleniyor

Eşref Zeka konuşmasında, ağır vasıta pazarının son yıllarda düşüş yaşadığını anlatan Zeka, kamyon pazarının bu yıl toparlanma eğilimine girdiğini ve pazarın yılı 20 bin adetlerde kapatmasını öngördüklerini kaydetti. Volvo’nun Türkiye’deki Pazar payının hakettiği noktada olmadığına değinen Zeka,  pazar payının kendileri markayı aldıklarında yüzde 3’ler seviyesinde olduğunu 2017 sonu itibarıyla paylarını yüzde 5’e çıkaracaklarını söyledi. 5 yıl içinde yüzde 10 pazar payı hedeflediklerini söyledi. Zeka, Türkiye kamyon pazarının da tekrar toparlanarak 30 binler seviyesine çıkacağını düşündüklerinde 3 bin adetlerde kamyon satışının hedeflendiğini sözlerine ekledi.
 

3S yetkili servis adedi 5 olacak

Bunun için yetkili satıcı ağı kurmaya çalıştıklarını anlatan Zeka, hali hazırda bu sayının iki olduğunu ve 5 yılın içinde bu sayının 5’e yükseleceğini söyledi. Satış adetlerini arttırmak için 2. El operasyonunu başlatmayı ve kiralamayı da planladıklarını aktaran Zeka, Volvo’nun Türkiye genelinde 18 noktada servisi olduğunu söyledi.
Eşref Zeka, “Bizim için öncelikli Volvo müşterisi. Volvo müşterisinin beklentilerini dikkate alarak çalışıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz noktalara yeni yetkili servisler de atıyor olacağız. Volvo’nun büyümesi bugün baktığımızda inşaat sektörü öne çıkıyor. Ben gelecekte lojistik sektörünün yeniden büyüyeceğini düşünüyoruz” dedi.
Volvo kamyon müşterisinin çok beklentileri olduğunu dile getiren Zeka, “Müşteriler markayı büyütmemizi bekliyor. 9 ay oldu. Bu uzun soluklu bir iş.” dedi.

Zeka, Temsa İş Makinaları’nın 1968’de kurulan Temsa Global bünyesinde 1983’teki Komatsu distribütörlüğüyle başlayan, 2013’te Temsa Global’den ayrılarak bağımsız bir şirkete, hemen akabinde de Japon Marubani Grubu iştirakiyle bir ortaklığa dönüşen, bugün ise iş makinaları ve maden makinaları üretiminde dünyanın lider markası Komatsu ile birlikte, Volvo Trucks, Crown, Terex Finlay ve Dieci markalarının distribütörlüğüne uzanan başarı hikayesine değindi. Global iş birlikleri ile birçok sektörün ihtiyaçlarına bütünsel olarak cevap verebilecek bir sinerji yarattıklarını belirten Zeka, “Bugün burada farklı sektörlerin bir araya gelmesinden doğan sinerjinin ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu vurgulamak için toplandık. İş kolları arasında bir sinerji yaratarak, müşterilerimize sadece bir ürün ya da hizmet sunmuyoruz, beraberinde işlerine değer katmayı hedefliyoruz. Bu anlayışla yola çıkarak, iş yapış şeklimizi geliştirdik. Birçok farklı sektörde uçtan uca çözüm sunar hale geldik. Marka iş birliklerimiz ile müşterilerimize hem performans ve verimliliklerini arttırabilecekleri hem de işletim maliyetlerinde tasarruf sağlayabilecekleri ürünler ve güçlü bir satış sonrası destek hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimize bütünsel hizmet vermek için çalışıyoruz,” dedi.
 
Geniş servis ağı ve 1250 kişilik çalışanı ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her yerde eksiksiz ve hatasız saha desteği sağlama hedefiyle çalışan Temsa İş Makinaları’nın, Türkiye’nin yanı sıra Azerbeycan ve Gürcistan pazarlarına da satışı bulunuyor. Şirket, inşaattan madenciliğe, endüstri ve çelik sanayiden enerji sektörüne kadar farklı sektörlere uçtan uca çözüm sunarak, hem iş makinesi hem de endüstriyel pazarda, satış sonrası servis hizmeti ve servis ağı bakımından önemli bir fark yaratıyor. Yeni nesil teknolojik iş makinaları, kamyon ve endüstriyel makinelerin yanı sıra satış sonrası hizmete de önem veren şirket, uydudan makinaların takip edilip, performanslarının analiz edilebileceği, böylece araçların daha verimli, daha etkin kullanılmasını sağlayan Komtrax adı verilen teknolojiyi de sunuyor.
 
Basın toplantısında ayrıca, Temsa İş Makinaları’nın öncelikli hedefinin müşterilerine, dünya standartlarınca kalitesi onaylanmış ürün ve hizmetler sunarak işlerine değer katmak ve beklentilerinin ötesine geçen hizmetler ile onların daimi çözüm ortağı olmak olduğunu belirten Eşref Zeka, temel hedeflerini de şöyle açıkladı: “Birlikte çalıştığımız tüm markalarımızın gücü ve oluşturduğumuz sinerjiyle misyonumuz, Temsa İş Makinaları olarak, sadece iş ortaklarımız değil, şirket olarak, bulunduğumuz coğrafyadaki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemsiyoruz. Yaptığımız iş ortaklıklarının yarattığı sinerjiyle 2018 yılında büyüme trendimizin devam edeceğine inanıyorum. Hizmet verdiğimiz her alanda Türkiye ekonomisine değer katma hedefiyle yolumuza devam edeceğiz.”
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71