Temsa Akıllı Mobilite çözümleri için Teknokent ile işbirliği yaptı

Temsa, Akıllı Mobilite Programlarını hayata geçirmek, dijitalleşme, verimlilik, sürdürülebilirlik ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için Çukurova Üniversitesi, Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) ile ek protokol imzalandı.

banner82
Temsa Akıllı Mobilite çözümleri için Teknokent ile işbirliği yaptı
banner95

Temsa ve Çukurova Üniversitesi, Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) arasındaki ek protokolü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın imzaladı.

Çukurova Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşen protokol törenine Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Ar-Ge ve SSH Direktörü İbrahim Eserce, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Cüneyt Tekgül, ilgili TEMSA Yöneticileri ve mühendisleri ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Kürkçü, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük ile fakültenin ilgili öğretim üyeleri katıldı.

Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalara Yönelik Proje Çalışmaları Yapılacak.

İmzalanan protokolle, Çukurova Üniversitesi ile Temsa arasında bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları, projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak alt yapı çalışmaları, rutin deneylerin yapılması, karşılıklı eğitim semineri, konferans, tanıtım etkenliklerine yönelik çalışmalar yapılması ve personel değişimiyle istihdama yönelik işbirliği yapılacak.Ayrıca bu çalışmalar için yeni Otomotiv Mühendisliği binasında Temsa Arge Birimi Odası tahsis edildi.

Prof. Dr. Kibar: “Üniversite Sanayi İşbirliğine Türkiye’de Örnek Bir Protokol…”

Protokol töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Temsa ve Çukurova Üniversitesi işbirliğinin üniversite sanayi işbirliğine Türkiye’de örnek olduğuna vurgu yaparak, “Temsa ile işbirliğini uzun yıllardır sürdürüyoruz. Daha önceden var olan çerçeve protokolümüzü ihtiyaca yönelik biraz daha genişletmek amacıyla bu ek protokolü hazırladık. Temsa işbirliğimizin uzun yıllar daha sürmesini temenni ediyorum.” dedi.

Çelik: “İşbirliğimiz Türkiye’ye Değer Katacak Projelerle Devam Edecek.”

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ise Çukurova Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Böyle güzide bir Üniversite ile aynı şehirde olmaktan, beraber projeler yapmaktan çok guruluyuz ve kendimizi şanslı görüyoruz. Umarım işbirliğimiz Türkiye’ye değer katacak projelerle devam eder.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71