banner102

Keith Türkiye’de EFE ile yürüyecek

Amerikalı yürüyen taban üreticisi Keith’in Türkiye’deki tek temsilcisi-distribütörü EFE oldu. Keith’in Türkiye’deki tüm satış, satış sonrası hizmetlerinden sorumlu olan EFE, tüm treyler ve üstyapı üreticilerine hizmet verecek.

banner82
Keith Türkiye’de EFE ile yürüyecek
banner95

Taşımacılık sektörünün verimli olma çabalarına en büyük destek yine tedarikçilerinden geliyor. Treyler ve üstyapı sektöründeki sistemler taşımacılara daha çok verimlilik vaat ederken, onları rekabette bir adım öne taşıyabiliyor.

Yürüyen tabanların kullanım alanları giderek artıyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde yaygınlaşan yürüyen tabanlar; katı atık, geri dönüşüm, inşaat, tarım, hayvancılık alanında sıklıkla kullanılıyor. EFE Genel Müdürü Filip Minasyan, Keith yürüyen tabanın kullanıldıkça avantajlarının daha iyi anlaşılacağını dolayısıyla ürünün kullanım alanlarının katlanarak artacağını söylüyor.

Keith bağımsız bir marka olarak yürütülecek

Tüm üreticilere yönelik bir ürün yelpazesi tedarik ettiklerini belirten Minasyan, “Bu sistemi meslektaşları dahil tüm firmalara tedarikini, montajını ve satış sonrası hizmetlerini vereceğiz. Bu sistemi ayrı bağımsız bir marka olarak yürüteceğiz” dedi.

Türkiye’de Keith’in ilk çimento sektöründe, ardından evsel atıkların transferinde kullanıldığını kaydeden Filip Minasyan, şu ana kadar 100’e yakın araçta bu sistemin çalıştığını ifade etti.

 

50 yıllık tecrübe

Keith’in yürüyen tabanı icat eden firma olduğu bilgisini veren Minasyan, firmanın Amerika’da üretim yaptığını, Hollanda’da dağıtım ve lojistik merkezi olduğunu ve 50 yılı aşkın bir süredir üretim yaptığını belirtiyor.

Sistemin avantajlarından bahseden Minasyan, hidrolik sistemlerden zarar gören tarım ürünlerinde Keith yürüyen tabanın tercih edildiğini aktarıyor. Aynı zamanda yükleme ve boşaltma alanlarında damperlemenin mümkün olmadığı yerlerde yürüyen tabanın kullanıldığını kaydeden Minasyan, yürür tabanının damperlemeye göre daha güvenli olduğu görüşünü savunuyor.  Özellikle eğimli yerlerde damperlemenin tehlikeli olduğunu hatırlatan Minasyan, yürüyen tabanının bu noktalarda çok avantajlı olduğunu belirtiyor.

Sistemin zamandan ve maliyetten kazandırdığına değinen Minasyan, “Katı atık transferi yapan treylerler ağır oluyor. 105 tona kadar trafiğe çıkan araçlar oluyor.  Ağırlık kontrolleri arttığında bu ürünlerin avantajı daha da ortaya çıkacak. Çünkü yürüyen tabana sahip olmayan treylerde hidrolik ve pres sistemlerinden dolayı ilave yük biniyor. 12-13 tonluk treyler 16-17 ton ağırlığa çıkıyor. Bu da faydalı yük kapasitesini düşürüyor.” diye açıklama yapıyor.

Uzun ömürlü sistemler

Sistemin sağlamlığına da değinen Minasyan, yürüyen tabanların forklift kullanımına da uygun olduğunu söylüyor. Minasyan’ın açıklamaları şöyle: “Bunlar uzun ömürlü, kendini ispatlamış ürünler. Presleme olarak itmediği için tabandaki aşınma minimum seviyede kalıyor. Bu sistemin garanti süresi 2 yıl. Şu ana kadar hiç şikayet almadık.”

Yürüyen tabanlara ilave olarak 270 derece açılan brandaları da Türkiye’de ürettiklerine değinen Minasyan, bu sayede aracın kapanma ve açılma sürelerini en aza indirdiklerini belirtiyor.

 


(Yurtiçi Satış Md. Erkan Yeğencik, Genel. Md. Filip Minasyan, Mühendislik Bl. Md. Zafer Hızlıer, Ar-Ge Md. Yetkin Kader.)

Ait olduğu meslek grubunda, kendi bölgesinde en çok ihracat yapan, istihdam sağlayan ve vergi rekortmeni firmalardan biri

EFE Genel Müdürü Filip Minasyan TREDER Haber Dergisi’ne firmalarının performansını da değerlendirdi: “EFE son 3 yıldaki tüm hedeflerine ulaştı. Gelirlerin önemli bölümü, şirketin gelişmesi için kullanılıyor. Fabrikanın çatısına, 484 kw güç üreten güneş panelleri yerleştirildi. Bu güç genel ihtiyacının yüzde 80’inin karşılıyor. Bu iyileştirmedeki hedef vizyonumuz, çevreye zarar vermeden, çevreye duyarlı ekipmanlar üretmek.

Dünya markaları ile işbirliğine devam edeceğiz. Bir, iki firmayı ile yine işbirliğinin son aşamalarına geldik.

Merdiven altı ve kayıtdışı sistem herkes gibi bizleri de zor durumda bırakıyor. Ancak buna rağmen her sene istisnasız kendi bölgesinde ve meslek grubunda en çok istihdam sağlayan, aralıksız ihracat yapan ve en çok vergi veren üç firmadan biriyiz.”

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER