Iveco’dan “organize işler”

Iveco’nin inşaat serisi araçları tam bir ekip gibi çalışarak en zor işşaat sahalarında işlerin hızlı ve sorunsuz şekilde yapılmasını sağlıyor. En küçüğü Daily 4x4 olan inşaat serisi araçlardan 500 beygirlik Trakker’a ve ağır işlerin güçlü oyuncusu Astra’ya kadar Iveco her türlü ihtiyaca çözüm sunuyor.

banner82
Iveco’dan “organize işler”
banner95
Iveco Türkiye, basın mensuplarını İstanbul Ömerli’de agrega üretimi yapan bir maden ocağında ağırlayarak inşaat serisi araçları yerinde gösterdi. Etkinlikte Iveco Türkiye yetkilileri ürünler hakkında detaylı açıklamalarda bulundular. Iveco’nun off road segmentinin güçlü modeli Trakker, Iveco markasının ağır görev aracı Astra ile tanıtım sırasında test sürüşü yapma imkanı sundular. Etkinlikte ayrıca 1 adet çift kabin Daily 4x4 de sergilendi.
Ürünlerini tanıtan Iveco yetkilileri şunları söyledi:  “Iveco 3,5 ton segmentinden ağır vasıtaya kadar çok geniş bir ürün gamına sahip bir marka. Iveco markasını diğer bir çok markadan ayıran önemli özelliklerden biri de sadece ticari araç üreten bir marka olması. Iveco rekabet ettiği her segmentde iddialı, off-road, inşaat segmenti de iddialı olduğumuz segmentler. Off road serimizde 4x2’den 8x8’e kadar her misyona göre ürünümüz var. En ağır görev aracımız Astra. Astra’yı dünyanın en zor coğrafyalarında en ağır koşullarda çalışırken görebilirsiniz. Türkiye’de Astra’lar daha çok maden ocaklarında kullanılıyor. Türkiye’de şu anda yaklaşık 140 adet Astra madenlerde sorunsuz bir şekilde görev yapıyor. Damper ve mikser misyonları için konumlandırdığımız aracımız ise Trakker. Trakker 8x4 500 hp’leri damper ve Trakker 8x4 410 hp’leri mikser misyonları için sunuyoruz. Şu anda Türkiye’de off road görevlerde kullanılan yaklaşık 500 ader Trakker kamyon var. Satış sonrası servis ağımız yaygın, yedek parça bulunabilirliğimiz çok yüksek.”
Trakker 8x4 damper, Trakker 8x4 mikser, Astra 8x4 damper versiyonlarının tanıtıldığı etkinlikte damper versiyonları ile test sürüşü de yapıldı. Iveco ağır görev araçlarının en önemli üstünlüğü sadece SCR sistemine sahip olmaları ve dolayısı ile özellikle düşük devir ile kullanılan misyonlarda sık sık gerekli olan aktif rejenerasyon yolu ile DPF filtresi temizliğine gerek duymamaları.

Mustafa Er – Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı
Suha Yılmaz - Hafif Araç Ürün Müdürü
Korhan Yeşil - Off Road Araç satış müdürü
Roberta Camatta- Genel Müdür
Tarkan Özyönüm- Ağır Vasıta Ürün müdürü
Tülay Gürler- Pazarlama Müdürü
Mehmet Er – Sürücü Eğitim Yöneticisi
Erkan Erşin – Hafif ve Orta Araç Satış Müdürü
Tansu Giz – Pazarlama ve Ürün Genel Müdür Yardımcısı

Trakker;
Trakker serisinde bulunan ürünlere genel olarak bakacak olursak, burada farklı yüklerin ve farklı çalışma ortamlarının gereklerine uygun çok sayıda seçenek görmekteyiz: 4x2, 4x4, 6x4 ve 6x6 dingil düzenli kamyonlar ve yine bu düzendeki çekiciler ile 8x4, 8x8 dingil düzenli kamyonlar.
Trakker serisi araçlar 10mm’ye kadar çıkan şasi kalınlıkları ile, ülkemiz şartlarının gerektirdiği yüksek dayanıklılık değerlerini karşılayarak, inşaat, hazır beton ve agrega sektörlerinde sınıfındaki rakiplerinden ayrılıyor. Bu araçlar bahsi geçen sektörlerde çok uzun yıllardır hizmet verirken, şasilerinin olduğu gibi tüm ana komponentlerinin de sağlamlığıyla tanınıyor.


Bu araçlar; hazır beton mikseri, beton pompası, vinç ya da damper gibi çeşitli görevler için, ülkemizdeki şartlara ve taleplere uygun olarak “misyona özel versiyonlar” halinde konfigure ediliyor.
Araçlar isteğe bağlı olarak yataklı veya yataksız, alçak veya yüksek kabin seçenekleriyle sunuluyor. Parabolik, yığma ya da havalı süspansiyon seçenekleri misyona uygun olarak seçilebiliyor. Tüm bunların yanında, farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çok seçenekli bir opsiyonel donanım yelpazesi de aracın zengin standart donanımına ilaveten müşteriye sunuluyor.
Trakker araçları, inşaat, hazır beton ve agrega sektörlerinde daha düşük dönüş çapı ile öne çıkıyor. Trakker, dar alanlarda, zaman zaman çok zorlu pozisyonlarda manevra yapmak zorunda kalan bu sektörün sürücüleri için üstün manevra kabiliyeti vadediyor.

Araçlarda Eurotronic şanzıman standart. Yüke ve yola göre en uygun vites seçeneğini otomatik olarak seçerek hem yakıt hem de baskı balata masraflarını düşüren Eurotronic şanzıman, sürücüye üstün konfor sunduğu gibi, aynı zamanda sürücü hatalarından kaynaklanan motor, şanzıman ve diğer aktarma organı hasarlarının da önüne geçiyor. Tiptronic kullanımda manevra ve off-road “mode”larına sahip.
Yokuş Kalkış desteği (Hill Holder), damper versiyonlarda retarder gibi fonksiyonel özellikler de yine standart donanımda yer alıyor.
Cursor 13, 410HP ve 500 HP güçlü motorlar ile donatılan Trakkerlar’da motor freni 464 kW 2400 d/d güce ile Trakker’lar sınıfında en güçlü motor frenine sahip.

Astra ;

Kamyon Şase ( HD 9 serisi ), rijit kaya kamyonu ( RD Serisi ), belden kırmalı kaya kamyonu ( ADT Serisi ) ve ağır nakliye çekicileri bulunan Astra ,  HD 9 kamyon şase  ürün gamında (Euro 6  Egzoz Emisyon Normunda  şu an itibariyle 6 X 4, 8 X 4 ve 8 X 6 konfigurasyonlarını üretmektedir ) kendi sınıfında rakipsiz şase yapısı( 202.00 NM Şase Burulma Direnci ), yüksek motor gücü ( Iveco tarafından da kullanılan Cursor motorlar ve 500 ve 560 HP seçenekleri ), müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen çok geniş yelpazedeki ağır hizmet tipi versiyon seçenekleri ile rakiplerinden ayrılıyor. En ağır görevler için seramik debriyaj opsiyon olarak sunuluyor. Astra’lar farklı üst yapı uygulamaları için 4 farklı yüksek torklu PTO’lara sahip. On road araçların konforuna sahip olan kabinde karartmalı elektrikli kapı camları mevcut olup, kapı panelleri yıkanabilir ve ateşe dayanıklı malzemeden üretilmiş. Kabin içini temizleme amaçlı hava bağlantı çıkışları mevcut.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER