banner102

Iveco Crealis, Avrupa'ya metrobüs çözümleri sunuyor

Kentleşme, sosyal harmonizasyon, sürdürülebilir gelişme ve kentsel toplu taşıma göz önünde bulundurularak tasarlanan otobüs; metrobüs kavramı için belediyelere ideal bir çözüm sunuyor. Iveco Bus, yaklaşık 500 standart ve körüklü Crealis otobüsünü 14 Fransız kentine teslim etti. Marka son olarak İtalya’nın Bolonya kenti için 49, Azerbaycan’ın başkenti Bakü içinse 151 doğal gazlı otobüs teslim etti.

banner82
Iveco Crealis, Avrupa'ya metrobüs çözümleri sunuyor
banner95

Metrobüs kavramı belediyeler ve toplu taşıma işletmecilerinin yolcularına daha iyi hizmet sunma (konfor, ulaşılabilirlik, gelişmiş bilgi teknolojileri), hizmet koşullarını iyileştirme (işletme sıklığı, hız, düzen ve duraklar yerine istasyonlar), güçlü kimlik (tarz, kişiselleştirilebilirlik) ve kombine taşımacılık ihtiyacından ortaya çıkan bir kavram.

Amaç, toplu taşımayı teşvik ederken maliyetleri de azaltmak. Ulaşım mühendisleri metrobüsün aynı kapasitede bir tramvaydan daha ucuza mâl olduğunu ve daha hızlı uygulanabildiğini söylüyor.

Fransız pazarında 10 yıldan uzun süredir öncü konumunda olan ve metrobüs sistemlerinde lider olan Iveco Bus, yaklaşık 500 standart ve körüklü Crealis otobüsünü 14 Fransız kentine teslim etti. Söz konusu güzergâhlarda artan yolcu sayısı da Iveco Bus tarafından önerilen metrobüs kavramının başarısını göstermekte. Crealis, kalite konusunda yarattığı sıçrama ile imajını güçlendirdi ve hizmet kalitesinde tanınırlığını arttırdı.

Crealis uluslararası alanda da adımlarına devam ediyor; son olarak İtalya’nın Bolonya kenti için 49, Azerbaycan’ın başkenti Bakü içinse 151 doğal gazlı otobüs teslim etti.

Konfor, ulaşılabilirlik, gelişmiş bilgi teknolojileri konusunda en iyisini sunan Crealis otobüsleri, davetkâr bir atmosfer ve güçlü bir kişiliğe sahip. Araçta son model Euro VI motor kullanılıyor ve aracın görsel tasarımı hızlı, muntazam ve güvenilir ulaşım fikrini çağrıştırıyor.

İşletmeciler 3,500’den fazla kombinasyon seçeneğiyle kendilerine en uygun olan otobüse sahip olabiliyor, opsiyonel özelliklerle kişiselleştirebiliyorlar.

Yüksek kalitedeki parçalar, kaliteyi garanti ediyor ve araçların ömrü boyunca ulaşılabilirler. Crealis, işletmecilerin ihtiyaçlarına göre üç farklı motor seçeneği sunuyor;

-HI-SCR’li yüksek performanslı Euro VI Cursor 9

-Biyometanla uyumlu ve çevreci CNG’li Cursor 8

-Duraklara yaklaşırken ve kalkışlarda ya da trafik ışıklarında beklerken yalnız elektrik motorunu kullanan “Arrive & Go” özellikli, sessiz, çevreci ve ekonomik “tam elektrikli hibrid”.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER