banner102

Eğitimle yüzde 7 yakıt tasarrufu sağladı

Türkiye’de bir ilk olan Scania Sürüş Akademisi ile firmalar önemli ölçüde yakıt tasarrufu elde edebiliyor. Alton Beton şoförleri aldıkları eğitim sonrasında yüzde 5-7 arasında yakıt tasarrufu elde etti.

banner82
Eğitimle yüzde 7 yakıt tasarrufu sağladı
banner95
Scania’nın uzman eğitmenleri ile gerçekleştirdiği bu hizmete birçok firma büyük ilgi gösteriyor. Scania Akademi’den 4 ayrı eğitim ile toplam 40 sürücüsüne eğitim aldıran Alton Beton, firmaya yeni katılan sürücüleri de eğitime gönderme kararı aldı.

Alton Beton Yetkilileri, sürücülerin Scania Akademi yetkilerinin kendi çalıştıkları arazi koşullarında almış oldukları eğitimler sonucu filolarındaki araçları tam performans ile kullandıklarını, bu sayede yakıt tüketiminde yüzde 5- yüzde 7 oranında düşüş sağladıklarını belirttiler. Toplam 40 sürücüleri bu eğitimi alırken, bünyelerinde yeni işe başlayan sürücülerin de bu eğitimlerden geçmesi kararını aldıklarını söylediler.

Eğitimlerde yakıt tasarrufu, yol güvenliği, yük güvenliği gibi konular öncelikli olmak üzere aracın sahip olduğu son teknolojiler ve bu teknolojilerin verimli kullanımı, teorik ve pratik uygulamalar ile aktarılıyor. Scania Akademi’den eğitimlerin başladığı günden bu yana toplam 400’ün üzerinde sürücü eğitim aldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER