Daimler kamyon ve otomobili ayırıyor

Mercedes-Benz’in de çatı şirketi olan Alman otomotiv devi Daimler AG yeniden yapılanma kapsamında Mercedes-Benz otomobil birimi ile Daimler Trucks birimini ayırarak farklı şirketler kurmayı planlıyor. Şirket bunun için 118 milyon dolarlık bir kaynak da ayırdı.

banner82
Daimler kamyon ve otomobili ayırıyor
banner95
Reuters’ın haberine göre Daimler, böylelikle daha çevik bir yapıya sahip olmayı hedefliyor.
Şirketin Finans Müdürü Bodo  Uebber konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sadece müşterilerimize olabildiğince yakın olmakla kalmamalı ayrıca pazardaki gelişmelere doğrultusunda olabildiğince hızlı ve esnek aksiyon almalıyız.” dedi.
Geçen yıl 181 milyar dolarlık satış gerçekleştiren şirket açıklamasında sahip olduğu birimlerden hiçbirini satma gibi bir planlarının olmadığını da belirtti. Bölünmenin gerçekleşmesi durumunda Mercedes-Benz, çatı şirketi Daimler’den ayrılarak faaliyetlerini bağımsız bir şekilde yürütecek.
Konuyla ilgili bilgi veren bir kaynak ise Daimler’in her biri bağımsız üç şirkete bölünebileceğini ifade etti. Financial Services AG dışında kurulacak yeni şirketlerinden birisi Mercedes-Benz otomobil ve kamyonetlerinin diğeri ise kamyon ve otobüslerin operasyonlarını yürütecek.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71