DAF Glokal İkitelli’de servis açtı yüzde 50 hedef koydu

Doğan Holding, ağır vasıta pazarında da Glokal ile yatırımlarına ve büyümesine hızla devam ediyor. Orhanlı’dan sonra İkitelli'de satış ve servis hizmeti verecek olan yeni tesisi devreye alan Glokal, Türkiye’de satılan DAF araçların yarısını satmayı hedefliyor.

DAF Glokal İkitelli’de servis açtı yüzde 50 hedef koydu
banner95
Anadolu yakasında Orhanlı-Tuzla mevkiinde yaklaşık 1.800 metrekare alanda satış ve servis hizmetine başlayan Glokal  A.Ş. Koşuyolu’nda bulunan merkezimizde de satış hizmeti vermeye devam ediyor. DAF son olarak İkitelli’de DAF marka çekici ve kamyon modelleri için 3 bin 300 metrekare alanda hizmet verecek tesisini 17 Kasım tarihinde törenle açtı.
 

DAF’ın Türkiye’de yeniden doğuşunu gerçekleştireceğiz

Açılış töreninde konuşan Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Aza ve Genel Müdürü Ümit Karaarslan DAF müşterileri için yeni bir cazibe merkezi açmaya çalıştıklarını belirterek, “DAF Amerika’da bir numara. Avrupa’da da ilk üçte. Yenilenen ürün gamıyla DAF’ı Türkiye’de yeniden doğuşunu gerçekleştiriyoruz” dedi. Karaarslan, Glokal olarak Türkiye'de DAF araçların yüzde 50'sini satmayı hedeflediklerini açıkladı. 
 

Yüzde 7 yakıt ekonomisi

DAF Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama Operasyon Direktörü İsmail Şimşek, yenilenen ürün gamıyla ilgili olarak bilgi verdi. DAF’ın pazar ihtiyaçlarına yönelik olarak, toplam sahip olma maliyetini düşürdüğünü belirten Şimşek, yakıt tüketiminde yüzde 27-28 lt’ye düşürüldüğüne vurgu yaptı. Şimşek, Avrupa'da yapılan testlerde bir önceki versiyona göre 7,2 ve 7,4 oranında daha düşük yakıt tüketimi tesip edildiğini vurguladı. Avrupa ile birlikte Türkiye’de pazara sunulan yeni ürünlerin müşterisine çok sayıda avantaj sağladığını kaydeden Şimşek,  “DAF ailesinin yeni üyeleri CF ve XF bünyesinde barındırdığı teknoloji ve inovasyonlarla daha fazla verimlilik ve daha fazla sürüş konforu sunuyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi küçümsenemeyecek kadar önemli bir değer. Sadece sunmuş olduğu yakıt ekonomisiyle araç sahibinin yüzünü güldürmekle kalmayan yeni CF ve XF aynı zamanda sunmuş olduğu konfor seviyesiyle şoförün de yüzünü güldürüyor.” şeklinde sürdürdü.
 

Nakliyeciye yılda 4 bin Euro kazandırıyor

İsmail Şimşek, 90 bin olan bakım aralığının 150 bin kilometreye uzatıldığın dikkat çekerek, bunun da müşterilerin toplam sahip olma maliyetini düşündüğünü ifade etti. Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni CF ve XF yüksek verimlilik seviyesiyle işletmenin yıllık karlılığını arttırıyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi kamyon başına yılda 3.000 Euro, 100 kg ek yük yılda kamyon başına 600 Euro ve 200.000 km servis aralığı ise yine yılda 250 Euro olmak üzere kar anlamına geliyor.” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryıldız lojistik
Meryıldız lojistik - 13 ay Önce

Hayırlı oğurlu olsun,
Allah bol satışlar nasip etsin

SIRADAKİ HABER

banner71