banner102

Amerika’nın elektrikli çekicisi 2017’de satışa çıkacak

Nikola Motor Company’nin 1 Aralık 2016 tarihinde gün yüzüne çıkardığı Class 8 modelli elektrikli kamyonu sektörde bir devrim niteliği taşıyor.  Nikola One modelinin, yüksek yoğunluklu lityum pillerle güçlendirilmiş tam elektrikli bir aktarma organına sahip. Araç, halihazırda, 1000 beygir gücüne ve  1300-1900 km’lik hidrojen yakıt hücresine sahip.  Şirketin yoldaki olan herhangi bir kamyonun neredeyse iki katı olduğunu kaydettiğini söyledi.

banner82
banner95
7 bin adet ön sipariş
Firma Nikola One adında yeni bir leasing programı da açıklandı ve müşterilere 72 aylık süre boyunca sınırsız hidrojen yakıt, garanti ve programlı bakım hizmeti sunacak. Şirket yetkileri, Ağustos ayından itibaren araç için ön siparişlerin 7000'den fazla olduğunu belirtti.
Nikola, yeni Nikola kamyon modelleri için ülke çapında dağıtım ve bakım sağlayıcısı olarak Ryder System ile yeni bir stratejik ortaklık kurdu.
Nikola kurucusu ve CEO'su Trevor Milton, şirketin halihazırda birkaç eyaletle görüşmeler yaptığı ve kamyon sektöründe yeşil teknolojiyi geliştirirken ABD'nin fosil yakıtlara bağımlılığını azaltmaya yardım etmek için "ortak" çalışıyor olduğunu söyledi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER