Allison ile donattı siparişleri arttı

Allison Şanzıman’ın Van Hool TX şehirlerarası otobüslerinde bir opsiyon haline gelmesinin hemen ardından Richmond’s Coaches, daha sarsıntısız yolculuklar ve sürüş kolaylığı için Allison tam otomatik şanzımanlı araçları sipariş etti.

banner82
Allison ile donattı siparişleri arttı
banner95

Richmond’s Coaches şirketi, İngiltere’ye teslim edilen ilk Allison T 525 tam otomatik şanzıman donanımlı TX model üç adet Van Hool şehirlerarası otobüs ile 70. yıldönümünü kutladı.

Busworld Kortrijik 2015’te Allison donanımlı TX17 Altano otobüsünü sergileyen Avrupalı otobüs üreticisi Van Hool, tüm TX otobüslerinde Allison şanzımanları piyasaya sunduğunu duyurdu. Hemen ardından Richmond’s, iki adet 53 koltuklu TX16 Astron ve bir adet 61 koltuklu TX18 Altano sipariş etti. Böylece şirket, Allison donanımlı Van Hool TX otobüsünü teslim alan ilk İngiliz filosu oldu.

375 kW (510 bg) güç ve 2500 N•m tork üreten DAF MX13 12.9 litre Euro 6 motorlu Van Hool otobüs, Allison’ın son yakıt tasarrufu teknolojisi FuelSense®’in kapsamlı konfigürasyonu olan FuelSense® Max paketine sahip. Altı ileri ve bir geri vitesli, kullanım kolaylığı ve verimliliği için tasarlanan Allison Torqmatic® Serisi, gelişmiş operasyonlar ve prognostik etkinliği için geliştirilmiş 5. Nesil Elektronik Kontroller özelliklerini taşıyor. Ayrıca bir entegre output retarderi de mevcut bulunuyor.

Richmond’un İşletme Müdürü Andrew Richmond’ın verdiği bilgiye göre bu otobüsler, Avrupa’da ülkeler arası yolculuklar da dahil olmak üzere çok çeşitli güzergahlarda hizmet sunacak. Her otobüs, yıllık ortalama 60,000 kilometre (37,280 mil) yol kat edecek. Richmond açıklamasında; “Söz konusu şanzımanlar olduğunda, en ideal çözüm tam otomatik şanzımanlarken tercihimiz Allison oluyor. Allison şanzımanlar, yolculara sarsıntısız bir yolculuk sağlarken sürücüler için kullanım kolaylığı sunuyor.  Richmond’ın uzun süre önce Allison şanzıman donanımlı otobüs deneyimi de olmuştu – Volvo B58 ve B10M günlerine geri dönüş” dedi.

Bununla birlikte yakın zamanda şirket, çalıştırdığı Optare Solo’da Allison donanımlı otobüsleri deneyimledi. 30 koltuklu 9.2 metre Euro 6 motorlu bu üç otobüs, İngiltere’de Hertfordshire İl Meclisi adına hizmet veriyor.

Richmond açıklamasında; “Her zaman daha fazla yakıt verimliliğini amaçlıyoruz. Bu yüzden daha fazla gelişim sağlayan yeni şehirlerarası otobüsler arıyoruz” dedi.

Van Hool ayrıca, kıta çapında 3,800’den fazla varış noktasına hizmet veren en büyük Kuzey Amerika şehirlerarası otobüs taşımacılığı operatörü olan Greyhound Lines A.Ş. için de Allison B 500™ tam otomatik şanzıman donanımlı otobüsler üretiyor.   

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71