banner102

Hardox’dan daha hafif daha sert tasarımlar için yeni ürün

SSAB; aşınmaya dayanıklı, mühendislik ve takım çeliği uygulamalarında gelişim sağlayacak yeni ürünü Hardox yuvarlak dolu çubukları geliştirdi. Endüstrideki sert rekabetin getirdiği zamanlama ve yüksek performans ihtiyacı göz önünde bulundurularak şekillendirilen Hardox yuvarlak çubuklar, daha güçlü ve daha hafif tasarımlar için yepyeni imkanlar sunuyor.

banner82
Hardox’dan daha hafif daha sert tasarımlar için yeni ürün
banner95

Özel çelik üreticisi SSAB, yeni geliştirdiği Hardox yuvarlak çubuklar ile çelik gelişiminde önemli bir adım atıyor. Optimize bir ısıl işlem süreciyle birleştirilen yüksek düzey temizlik ve düşük alaşım kimyası, üstün mekanik mukavemeti mümkün kılıyor. Yüksek çekme dayanımı ve sertlik düzeylerine göre su verilmiş, temperlenmiş halde teslim edilen Hardox yuvarlak çubuklar, standart çelik kalitelerindeki ısıl işlem ihtiyacını ortadan kaldırarak ürünü daha kısa sürede satışa hazır hale getirme ayrıcalığına sahip...

SSAB Teknik müdürü Burak Beşler, yeni ürünleri şöyle anlatıyor, "Takım tutucularda ve ayrıca farklı tipteki şaft ve silindirlerde önemli mühendislik deneyimine sahibiz. Ayrıca Hardox çubukları ekskavatör kovalarındaki pimler gibi geleneksel Hardox uygulama alanlarında başarıyla uygulanıyor. Çubuklu değirmenlerde kullanılan çubuklar yerine de kullanılabiliyor. Sertliği ve üstün tokluğu sayesinde değirmen içinde kırılmadan ve aşınmadan uzun süre dayanıyor. Bu sayede müşterilerimizin ekipmanlarında  verimliliği artırıyoruz. Bu yeni çubukların kullanımı, işleme, kaynaklama ve taşlama gibi atölye prosedürlerini optimize etmeye yönelik birçok olasılık sunuyor. "

Çap aralığı 40 ve 70 mm arasında değişen, uzunluğu 5000 mm'ye kadar çıkan Hardox yuvarlak çubukları SSAB’nin Türkiye’de ki stoklarında bulunuyor ve satış ekibinden temin edilebiliyor. Uygulama ve teknik desteği yine SSAB'den alınabiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER