Allison'un yeni tam otomatik şanzumanı yüzde 7 tasarruf sağlıyor

Allison Transmission Busworld Türkiye’de yeni tam otomatik xFE modellerini tanıttı. Allison Pazar Geliştirme Müdürü Sercan Tepeli, yaptığı sunumda, “Allison’ın yeni xFE modeli, önemli ölçüde arttırılan tork konvertöründeki lock-up operasyonları sayesinde her depoda daha fazla yakıt ekonomisi sunuyor” dedi.

banner82
Allison'un yeni tam otomatik şanzumanı  yüzde 7 tasarruf sağlıyor
banner95

Allison Transmission, sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu sunmak için tasarlanan yeni tam otomatik xFE modellerini tanıtımını yaptı.  Yeni xFE modelleri, FuelSense®’in sunduğu tasarrufa ek olarak otobüslerde yüzde 7’ye varan ekstra yakıt ekonomisi sağlıyor. Allison Pazar Geliştirme Müdürü Sercan Tepeli, Türkiye’deki yerli üreticilerin tümüyle çalıştıklarını belirterek Allison’un dünya genelinde bugüne kadar 6 milyondan fazla şanzıman satışı yaptığı aç ıkladı. 2 bin 700 çalışan olduğunu ve yıllık cirolarının 2.1 milyar dolar olduğunu açıklayan Tepeli, otobüste global lider olduklarını ve en geniş ürün gamina sahip marka olduklarını kaydetti.

Yüksek viteslerde, düşük motor hızında çalışırken daha fazla lock-up gerçekleştirmek için tasarlanan xFE otobüs şanzımanları, Torqmatic® modelleri ile aynı büyüklükte ve aynı ratinglere sahip olmasının yanı sıra FuelSense® Max paketi ile birlikte en iyi vites oranlarını sağlıyor. Allison, Kuzey Amerika dışındaki bölgelerde T 3280 xFE™, T3325 xFE™ ve T 3375 xFE™ olmak üzere üç yeni xFE modeli sunuyor.

AKIA ise .

Allison, fuar boyunca ayrıca yeni T 1000™, T2100™ ve T2200™ tam otomatik şanzıman modellerini de Türkiye pazarına tanıttı. Bu yeni modeller ile Torqmatic ürün gamı genişletilerek müşterilere en kapsamlı otobüs şanzıman yelpazesi sunuluyor. Allison standında bu ürünler ile ilgili bilgi verilirken 5. Nesil Elektronik Kontroller ve FuelSense yakıt tasarrufu paketlerini içeren T2100 tam otomatik şanzıman sergilendi.

Alanında en yüksek torku sağlayan Allison T 525R model şanzıman (410 kW ve 2500 Nm’ye kadar) ise yakın zamanda Van Hool TX şehirlerarası otobüste kullanılarak sunuldu. Bu şanzıman, Türkiye’de üretilecek ilk metrobüste de kullanılacak. 25 metre uzunluğundaki alçak tabanlı AKIA metrobüs, Euro 6 Mercedes motor ve retarderli Allison T 525 tam otomatik şanzıman donanımına sahip Busworld Türkiye’de, 290 kişiye kadar yolcu kapasitesi olan bu yeni Metrobüs de tanıtıldı.

1200 Nm ve 220 kW (300 bg) gücündeki Mercedes Euro 6 motorlu 12 metre Ultra LF modelinde T 3375 xFE tam otomatik şanzımanı tercih ederek Avrupa’da Allison xFE şanzımanlarını kullanan ilk otobüs üreticisi oluyor. Busworld fuarında Allison standında T 3375 xFE tam otomatik şanzıman sergilenirken AKIA standında da T 3375 xFE tam otomatik şanzıman donanımlı 12 metre Euro 6 Ultra LF model otobüs ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71