banner102

Nijerya’ya beton santrali taşıyor

Gefco, Türkiye’den Nijerya’ya uzanan mobil beton santrali yüklemesi ile gabari dışı taşımacılıktaki pozisyonunu güçlendiriyor. Enerji ve inşaat yatırımlarına yönelik taşımacılıkta fark yaratan gabari dışı yükleme Türkiye’deki nakliye sektörünün yüzde 10’undan fazlasını oluşturuyor.

banner82
Nijerya’ya beton santrali taşıyor
banner95
Standart taşıma yöntemleri ile mümkün olmayan ağır nakliyeleri, özel ekipmanlar ve uzman ekipler ile taşınmasına olanak sağlayan gabari dışı yük taşımacılığı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün önem kazanıyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) başkanlığında yürütülen Özel Yükler Çalışma Grubu da bunun bir göstergesi. Enerji ve inşaat yatırımlarına yönelik taşımacılıkta kritik öneme sahip gabari dışı yükleme Türkiye’deki nakliye sektörünün  yüzde 10’undan fazlasını oluşturuyor. Çalışma Grubu tarafından yapılan çalışmalar sonrasında giderilecek mevzuat eksikliği ile gabari dışı yüklemenin sektör içindeki payının artırılması hedefleniyor. Gefco Türkiye, Avrupa, Baltık Ülkeleri, Rusya, Birleşik Devletler Topluluğu ve Orta Doğu ülkelerine yapılan gabari dışı yüklemelerde sunduğu hizmet ile Türkiye’deki taşımacılık sektörüne de katkıda bulunuyor. 

GEFCO İstanbul’u Nijerya’ya Bağlıyor

Gefco’nun İstanbul’dan Nijerya’ya uzanan yeni projesi ile İzmit Auto Port’tan yüklenen mobil beton santrali Nijerya Tincan Island’ta teslim ediliyor. Toplam 33 ton ağırlığında tek parça olan malzemenin yüklenmesi ve boşaltılması sırasında ürün özelliklerini dikkate alan Gefco Türkiye, yerel ve uluslararası yönetmelikleri, gümrük kısıtlarını, çevresel etki ve risk faktörlerini nakliye öncesinde değerlendirerek sıfır risk hedefiyle nakliye sürecini proje lojistiği ile yönetiyor

Projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gefco Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Zafer Özkök, “Gabari dışı yük taşımaları ve proje lojistiğinde doğru süreç yönetimi ve güvenilirlik hayati önem taşıyor.  Nijerya’daki bu önemli projenin hem bizler hem de iş ortaklarımız için değer yaratacak, uzun soluklu bir proje olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER