banner102

Etis Lojistik MAN’a yatırım yaptı

Bu yıl verimliliğe odaklanan Etis Lojistik, yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Filosuna 37 yeni aracı katan Etis Lojistik, sektördeki konumunu giderek güçlendiriyor.

banner82
Etis Lojistik MAN’a yatırım yaptı
banner95

Negmar Grup şirketlerinden ETİS Lojistik, yeni filosuna kavuştu. Etis Lojistik’in 37 araçlık yeni filosunun teslim töreni, MAN Fabrikası’nda törenle gerçekleştirildi.

Negmar Grup CEO’su Mustafa Serdar Duran, Etis Lojistik'in yatırımlarına devam ettiğini, bu kapsamda da araç filosunu güçlendirdiğini söyledi. Bu durumun şirketin operasyonel verimliliğini artıracağını belirten Duran, diğer taraftan iş ortaklarının beklentilerinin karşılanması bağlamında önemli bir role sahip olacağını ifade etti.

Negmar Grubu’nun, deniz ve kara taşımacılığı alanlarında faaliyet gösterdiğini ifade eden Duran, gelecek yıldan umutlu olduklarını söyledi. Duran, deniz taşımacılığında avantajlı kontratlar peşinde olacaklarını, kara taşımacılığında ise bulundukları konumu güçlendireceklerini ve ana iş ortaklarıyla faaliyetlerini artırarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.


Verimliliğe odaklandı

ETİS Lojistik Genel Müdürü Sinan Çıtak ise yeni filonun Etis Lojistik'e katılmasının önemine işaret ederek, Etis’in daha güzel yerlere geleceğini söyledi. Yeni bir yönetim yapısıyla göreve başladıklarını ve ince eleyip sık dokuyarak değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Çıtak, yeni organizasyon şeması çıkararak verimliliğe odaklandıklarını ifade etti.  GÜBRETAŞ ile lojistikte rekorlar kırdıklarını, portföylerine yeni müşteriler kattıklarını anlatan Çıtak, Türkiye'nin, içinde bulunduğu konum itibarıyla lojistik merkez olduğunu ve şirketinin de lojistik merkez haline gelmek istediğini dile getirdi.

Uluslararası taşımacılık bağlamında Türkiye'nin konumunun önemli olduğunu anımsatan Çıtak, İstanbul'a yapılan üçüncü havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün faaliyete geçmesinin Türkiye'yi uluslararası alana bağlayan önemli kriterler olduğunu söyledi. Çıtak, "Biz de bunu avantaja çevirip uluslararası taşımacılık faaliyetlerini de en kısa zamanda bünyemize katmak istiyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER