Ekol, Omsan, Renault ve Transfesa hattı test etti

Yeni Haydarpaşa - Köstence/Romanya Ro-Ro hattı, Romanya’da üretilen otomobillerin Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden İran, Irak ve Suriye gibi ülkelere taşınması dışında, Doğu Avrupa pazarı için de bu hattı iyi bir alternatif haline getiriyor. Tek yönde 12 saatlik transit süre, karayoluna kıyasla hem zaman hem de maliyet avantajı sağlıyor.

banner82
Ekol, Omsan, Renault ve Transfesa hattı test etti
banner95
 2013 yılında kurulan Alternative Taşımacılık, filosunda bulunan en yüksek teknolojiye sahip her biri 240 treyler kapasiteli Hatche, Paqize, Qezban, Ayshe ve Fadiq isimli 5 Ro-Ro gemisi ile; haftanın dört günü Haydarpaşa-Tireste limanları ve haftanın bir günü İzmir/Alsancak-Sete limanları arasında seferlerini gerçekleştiriyor. Lojistiğe çevreci ve rekabetçi bir çözüm getiren Altenative Taşımacılık, hızlı bir ivme ile büyüyerek 2014 yılında 65.000 ünite taşıma gerçekleştirdi. 2015 yılını ise 92.000 ünite ile tamamlamayı ön görüyor.   

Haydarpaşa-Köstence/Romanya arasındaki seferlerin düzenli hale gelmesi ile uzun süreli işbirliklerine adım atılabileceği belirten Alternative Taşımacılık Direktörü Eşber Horasan yeni hat ile ilgili şunları söyledi: “3 yaşında genç bir şirket olarak mevcut 5 Ro-Ro gemimiz ile tam kapasite hizmet veriyoruz. Pazar ve müşteri talepleri ile birlikte de hem gemi sayımızı artırmak hem de yeni hatlar devreye almak üzere aralıksız çalışıyoruz. Test seferini Ekol, Omsan, Renault ve Transfesa’nın hacimleriyle gerçekleştirdiğimiz hatta yakın gelecekte haftalık 2-3 sefer ile başlayarak, tüm Türk nakliyecilerinin ve üreticilerinin kullanabileceği bir yapı oluşturacağız. Özellikle Bulgaristan ile Türkiye arasında yaşanan sınır geçiş sorunlarına alternatif bir çözüm getirecek olan bu hat ülkemiz için de ciddi bir önem taşımaktadır. Bu bilinçle bizler üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız, test seferi ile de çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başladık. En kısa sürede tarifeli seferleri de hayata geçireceğiz.” 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71