banner102

Ekol ABD'de de söz sahibi olacak

Ekol Lojistik, Amerika Birleşik Devletleri bağlantılı deniz taşımacılığı faaliyetlerinde “Gemi Taşımacılığı Yapabilme” olanağı sağlayan NVOCC belgesini almaya hak kazanarak, önemli bir adım attı.

banner82
Ekol ABD'de de söz sahibi olacak
banner95

ABD Federal Deniz Komisyonu’na (FMC) başvurarak, NVOCC belgesini almaya hak kazanan Ekol Lojistik, Amerika Birleşik Devletleri bağlantılı deniz taşıma faaliyetlerinde son kapı teslimler de dahil olmak üzere başka lisanslı bir firmaya ihtiyaç duymadan kendi taşıma senedini basabilecek ve navlun kontrat anlaşmaları yapabilecek.

Ekol Lojistik Forwarding Genel Müdürü Mehmet Özal konuya ilişkin şunları söyledi: NVOCC belgesini almaya hak kazanmış olmamız, bölgede deniz taşımacılığı alanında ilerlememiz ve söz sahibi olabilmemiz adına önemli bir adım.  Ekol Ailesi olarak bu başarıya imza atmış olmaktan gurur duyuyoruz.

Dünya ticaretinin yüzde 80'inin denizyoluyla gerçekleştiği günümüzde; sahip olduğu geniş acente ağı, Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Federasyonu (FIATA), Uluslararası Tank Konteyner Örgütü (ITCO), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTIKAD) üyelikleriyle Ekol Lojistik, navlun alternatifleri ve maliyet avantajı sağlayarak birçok müşteriye kıtalararası entegre lojistik çözümleri sunuyor.

Limandan limana, limandan kapıya, kapıdan kapıya taşımanın yanında, deniz taşımacılığı çözümleri kapsamında LCL ürünlerin konsolide edilmesi, transit yükleme hizmeti ve Türkiye dışındaki iki ülke arasında gerçekleşen cross taşımacılık hizmetlerini de sunan Ekol, hizmet verdiği standart ve özel tip konteynerler dışında, filosuna dahil ettiği Flexi ve ISO Tank tipi konteynerler sayesinde; sıvı ve kimyasal maddelerin lojistik operasyonlarını çok daha hızlı, güvenli, çevreye duyarlı ve mümkün olan en yüksek hacimlerle gerçekleştiriyor.  

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER